Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 09. 2006.   #1
dedamunila
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 11.09.2006
Poruke: 34
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
dedamunila is on a distinguished road
Default ASP.NET vs. PHP vs. Java - biznis pitanje

Imam jednu prilično veliku dilemu i koristila bi mi svaka pomoć. Radim vec 7-8 godina na Microsoft platformi, uglavnom kod domacih firmi koje su Microsoftovi partneri. Ali, nekako smatram da je doslo vreme da probam par stvari "on my own". Hteo bih, konkretno, da probam malo freelance-inga u oblasti (Web) developmenta. E sad, da li mislite da je .NET platforma koja ima preduslove (čitaj: tražnju) za tako nešto, ili je možda isplativije preorijentisati se na LAMP (koliko god to suludo zvučalo, mislim zbog bacanja godina iskustva na Microsoftu, ne zbog mogućnosti same platforme)? Tu je i Java (koju bih svakako lakše usvojio od LAMP-a), ali za koju mi se čini da ne postoji gotovo nikakvo interesovanje u svetu Web freelance-inga (mada ne znam zašto).

OK, to je to, izvinjavam se ako pitanje malo vuče na "o suštini svemira i svemu ostalom"

I da, tehničke stvari (.NET ima X, a PHP nema, ali zato ima Y...) me ne zanimaju, interesuju me isključivo aspekti vezani za nalaženje/količinu/cenu potencijalnog posla. Ima li među vama ljudi koji su možda već pravili slične "prelaske" sa platforme na platformu?
dedamunila je offline   Odgovorite uz citat