Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 09. 2006.   #30
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
ja pre neki dan upoznao neke od ljudi koji rade big brother, i kazu mi da im je gledanost stravicno skocila, jako su zadovoljni... zakljucak, kakva nacija takva i programska sema...
Gledanost im je "stravično skočila" - da, ali u odnosu na njihovo "redovno stanje". Pošto radim u velikoj izdavačkoj kući imam pristuo svim mogućim izveštajima i analizama marketing agencija, a između ostalih i kuće AGB Nielsen koja prati gledanost TV programa (posredstvom softvera Arianna).

I cifre su vrlo indikative. Gledanost udarnih emisija B92 je ispod 500.000 (u proseku između 100 i 300 hiljada) a prve nedelje prikazivanja VB gledanost im je "stravično skočila" na nešto preko 600.000.

Kao referencu mogu navesti čuveni Dnevnik 2 RTS sa rejtingom 1,5 miliona, ili domaću seriju na RTS u prime time-u koji uvek prelazi 1 milion.

"Jesenja šema", u čiju promociju se uključio i sam Veran Matić, je samo pokušaj da se podigne rejting, jer bez rejtinga nema oglašivača. Većina oglašivača, pogotovo agencija koje stoje ispred oglašivača, rukovodi se upravo praćenjem i analizama AGB Nielsen i dr. provajdera.

Stoga, nisu ni čudne odluke o preuzimanju VB, uvođenje latino serija (začudo ili ne, izdanje TV Novele ima neverovatan tiraž od 70 hiljada, što samo govori o interesovanjima populacije) i sličnih emisija.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat