Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 09. 2005.   #16
igor
novi član
 
Datum učlanjenja: 27.09.2005
Poruke: 5
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
igor is on a distinguished road
Default

Pozdrav svima,

Citat:
Tog tvog druga pozdravi. On zna kako je zloupotrebio moje poverenje i prijateljstvo. Svakako informacija nije tačna, ali je neću komentarisati.
Taj drugar koga pozdravljas je moj brat, pa te i ja i on ovom prilikom pozdravljamo. Posto je on zauzet i ne zeli da ovde mlati praznu slamu, ja sam resio da napisem par stvari tek da nikom ko nas spominje ne ostanemo duzni, pa 'ajmo redom:

Sto se tice nasih iskustva sa BalkanCashom, reci cu da smo sa njima poceli da radimo pocetkom marta meseca i ta saradnja je trajala sve to kraja juna. Pre nego sto smo uopste uspostavili saradnju bio je dogovor da se nasi baneri postave na njihovom sajtu (stranica affiliate, zarada za webmastere) kako bi nas drugi webmasteri mogli reklamirati. To su nam obecali. Medjutim, cim smo krenuli sa naplatom i poslali im banere, usledio je odgovor u fazonu: "Jebiga brate konkurencija si mi...". Ok gospodo, prvi minus! Sledeca situacija, mesanje u sadrzaje koje smo zeleli da postavimo na nas sajt i koje smo postavili (nije nista ilegalno ili bolesno - vec licencirane softcore slike), nakon cega je usledina direktna pretnja preko telefona "Ako ne sklonis to, ja ti gasim naplatu!". U redu gospodo, drugi minus! Kap koja je prelila casu je vezana za procenat. Pitali smo ih u dva navrata. Pri put smo dobili odgovor da zbog natprovajdera preko koga idu imaju vezane ruke i svi adult sajtovi NE MOGU da imaju vise od 50%. Drugi put, rekli su moze, "al da pravis mesecno preko 50k dinara", sto je nama naravno nedostizno. Treci minus, gospodo! Ispadate!!!

Nakon svega toga sto sam napisao, krenuli smo u pregovore sa drugim SMS provajderom, postigli dogovor i presli pocetkom jula. Tamo smo napravili sopstvenu affiliate mrezu sto smo od pocetka zeleli, niko ne moze da nam cenzurise (legalno) sadrzaje koje objavljujemo i imamo bolji procenat. O nasim planovima naravno nismo govorili ljudima iz BC sve do pocetka rada. Kada su shvatili da gube klijenta, i dobijaju konkurenciju na polju affiliate mreze, osetili su se valjda ugrozeno, povredjenog ponosa, sujete (?!) cega vec i resili da se osvete na "kulturan" nacin i uskrate nas za 40.000 dinara + 100 EUR koje smo posteno kod njih zaradili, pod izgovorom da posto ih napustamo i "zabijamo noz u ledja" (pretpostavljam da se na to odnosila aluzija gospodina o zloupotrebi poverenja u citatu) sada moraju da obracunaju porez na ukupnu zaradu koju smo ostvarili kod njih od pocetka marta, po stopi od 40% retroaktivno. Ispalo je jos da mi njima dugujemo pare?! E pa gospodo, ako zelite da zadrzite klijentelu, nekada je potrebno napraviti kompromis, izaci klijentima u susret kako bi obe strane bile zadovoljne, a ne biti "prijatelj" i onda se tako ponasati na poslovnom planu. Sva sreca pa niste jedini koji pruzaju ovu vrstu usluga na ovim prostorima vec postoji konkurencija.

Nasa najveca greska posle cinjenica da smo poslovali sa njima je to sto NISMO POTPISALI UGOVOR, GDE CE SE STRIKTNO I TAKSATIVNO NAVESTI OBAVEZE UGOVORNIH STRANA. Pa, ako se iko odluci da udje u avanturu poslovanja sa njima predlazem da PRVO POTPISE UGOVOR jer njihova rec ne vazi nista, tumace svoj pravilnik kako zele, pricaju jednu pricu da bi vas navukli da radite sa njima, a onda se ispostavi da je nesto sasvim drugo u pitanju!

Na kraju, nisam zeleo da dodje do ove rasprave po forumima, bas zato i nismo pokretali ovakvu temu kad ste nas presli za te pare, nemamo mi vremena da se raspravljamo po forumima...pomirili smo se sa tim i gotovo. Platili smo danak neiskustvu i verovanju ljudima...ok nasa greska, a ko je ko vreme ce da pokaze. Uostalom istina je isplivala na videlo.

Nemam nameru vise da se ukljucujem u raspravu, rekao sam svoje, a ljudima koji su zadovoljni sa BC zelim sve najbolje u radu sa njima

Dosta piskaranja, treba nesto i da se radi...
igor je offline   Odgovorite uz citat