Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 10. 2006.   #39
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao boccio
Ne znam... Ja to na njihovom mestu ne bih radio. Ni jedno komercijalno resenje u sustini ne odgovara velikoj medijskoj kuci, jer svaka ima specificne zahteve.
Prvo, licitirati sa bilo kakvim ciframa bez podrobnijeg istraživanja tržišta je malo nezahvalno. Npr. moja firma tailoruje (kroji, što da ne) enterprise CMS koji košta kao garsonjera u Kruševcu. Ne kažem da bi on bio idealan za B92, već da tržište treba dobro proučiti pre apriori odbacivanja nekog predloga...

Drugo, tačno je da za te pare mogu da nas okupe na godinu dana, ali je pitanje da li mogu da nas plaćaju svake iduće godine da im dodajemo nove zezalice (te AJAX, te feedovi...)... Poenta gotovog rešenja je i u tome što znaš da neko drugi na tom alatu non-stop radi i da ne moraš ti da se zezaš da ga krpiš kad izađe nova verzija brauzera, neki exploit, kad treba da se doda load-balanser i milion drugih stvari o kojima razmišljaju ljudi koji su plaćeni za to, a ne neki siroti PHP koder koga cimaju za svaku sitnicu.
jablan je offline   Odgovorite uz citat