Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 10. 2006.   #112
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Ma i nije pretjerao... Meni je to sa odijelom cest primjer koji koristim da bi ljudi lakse razumijeli o cemu im pricam i zasto je neka moja ponuda skuplja o neke druge ponude. Mada zvuci pretenciozno. Sto kazu "nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari". Opet, ni najskuplja ponuda nije garant da ce nesto biti uradjeno kako treba. Pogledaj kako je Varagic to fino objasnio:

Citat:
Sistem ocenjivanja ponuda baziraće se na evaluaciji sledećih karakteristika ponude:

1. Reference (40%)
2. Rokovi (10%)
3. Cena (40%)
4. Generalna ocena ponude (10%)
Cijena jeste bitan faktor, ali ne najvazniji. I ovaj primjer o kome pricamo je bas dobar zasto se ne treba rukovoditi samo cijenom ponude.

A mnogo "tendera" (joj kako ruzna rijec, svaki but me uho zaboli kad je cujem) u Srbiji jeste namjesteno. I normalno je da su ljudi oprezni u vezi toga. Jedan moj prijatelj (ima svoju IT firmu) je nedavno konkurisao na jednom javnom "tenderu". Vec sutra dan su ga zvali iz konkurentske firme da mu kazu "decko, nemoj da se igras". Kako li su samo dobili njegove podatke...

@ivanhoe: jedna poznanik je radio u jednom visokom drzavnom organu, i organizovali su "tender". Bio je 100% ubijedjen da to sto rade nije namjesteno. Tek kasnije je saznao da jeste bilo namjesteno. Samo par ljudi zna da li je namjesteno ili ne.

Svakako, ovo ne iskljucuje da i dalje ima postenih ljudi koji posteno organizuju "tendere".
__________________
Donesi.com SrediMe

Poslednja izmena od zira : 06. 10. 2006. u 23:12.
zira je offline   Odgovorite uz citat