Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 10. 2006.   #113
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
Marko, malo si preostar sa ovim karikiranjem, cinjenica je da ovde vlada paranoja oko prevara i namestenih konkursa (i to postoji sa punim pravom), tako da ako firma nema jako dobro objasnjenje zasto nije biran najpovoljniji onda svi odmah misle kako je prevara u pitanju. Imao sam prilike da puno puta procitam u novinama takve (obicno politicki obojene) komentare za neke tendere za koje sam slucajno, preko kolega ili poznanika zaposlenih tamo, saznao da nisu bili namestani, nego da naprosto cena nije bila jedini kriterijum pri izboru. Mozda je u RS drugacija situacija, ali ovde je nazalost stvarno tako...
Da, ali zar smisao tendera nije najoptimalnija ponuda? Okej, postoji više parametara koji se gledaju, ali ako se najjeftniji ponuda smatra i najoptimalnijom, onda samo kažem da se to pravilo primjenjuje selektivno, konkretno spominjajući primjer cijene večera, automobila, i popratne svite...

Mene kao Web profesionalca veoma vrijeđa činjenica da se najoptimalnijom ponudom smatra ona najjeftinija. S druge strane svakom koje ikad imao dodira sa bilo kojim poslom, zna činjenica da najjeftiniji posao često predstavlja duplu štetu, uključujući i ovaj konkretan slučaj. Dok se kod oni plaše za svoje dupe i fotelju i vode se gornjom logikom zbog hajke u novinama, nema progresa, fer tendera, niti bilo čeka drugog.

Koliko je kod bitan imidž predstavnika institucije o kojoj govorimo, odnosno odijelo, cipele, kaiš, sat koji nose, automobil koji voze, mjesto gdje večeraju, isto je tako bitan i imidž njihovog Web sajta.
mungos je offline   Odgovorite uz citat