Tema: SEO spaming?
Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 10. 2006.   #8
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

koliko ja znam, google itekako moze da provali linkove koji su iste boje kao pozadina, i takve stvari kaznjava prilicno surovo...e, sad, postoji milion nacina da se to zaobidje (generises javascriptom CSS, ubacis jednobojnu sliku iza linka, umesto pozadine, itd...), mada je pitanje kad ce i to da nauce da provaljuju, a rizik je prilican.

Takodje kod experimentisanja sa ovim je bitno da budete svesni da google sasvim sigurno te provere ne vrsi tokom osnovnog indexiranja, i ne na svakom sajtu (jer bi to bilo mnogo sporo), nego verovatno offline parsiraju prikupljene podatke za neke od strana, random ili po nekom njihovom algoritmu (recimo ja bih skrivene linkove trazio samo na dobro rangiranim sajtovima jer samo tamo imaju smisla). Tako da to sto nesto sljaka na jednom sajtu i nije provaljeno, uopste ne znaci da na nekom drugom nece da izazove banovanje sajta..

od poznatijih sajtova recimo Wordpress.org je bio u jednom trenutku banovan zbog skrivenih linkova, pisalo se dosta o tome. Na kraju su ga vratili nazad, ali oni su poznati, sumnjam da vracaju tako lako male sajtove..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 09. 10. 2006. u 15:38.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat