Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 10. 2006.   #7
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Čudna stvar: Google ne računa isto kao što mi računamo

Po mom mišljenju, najbolji način da optimizuješ sadržaj za pretraživače je da ga optimizuješ za korisnike:
  • Kvalitetan sadržaj koji je likovan sa strane. Na domaćem netu ne možeš da očekujše bog zna šta zbog malog broja sajtova sa velikim PR-om, ali napolju je to sasvim normalno. Pružiš nešto što ljudi smatraju dovoljno vrednim da linkuju i nema brige.
  • Akcenat na sadržaju, ne na reklamama, login formama i sličnim džidža-bidžama (viđao sam slučajeve gde je jedino što se vidi bez skrolovanja reklame, login forme, kojekakve search forme, izdvojeni servisi itd itd). Mene kao posetioca tako nešto iskreno vređa, a to je izgleda postao (TM) "većih" domaćih foruma.
  • Fin markup gde je sve jasno naglašeno i pravilno formatirano. Nije prioritet pošto Google žvaće sve, ali korisnicima će pomoći - lakše "skeniranje" sadržaja, naglašene važne stvari, pravilnim markupovanjem možeš da bolje definišeš značenje pojedinih delova itd.
  • Konstantno dodaj novi, kvalitetan sadržaj.
  • Ne praviš se pametan i pokušavaš da optimizuješ sajt za pretraživače. Optimizuješ ga za posetioce, pretraživači će se već nekako snaći

Primetio sam da ljudi posežu za SEO trikovima kako bi podigli PR bez da ulože vreme u poboljšanje kvaliteta sopstvenog sajta i sadržaja koji na njemu nude. Sorry, ali meni je to skroz lame. Optimizuj za posetioce i pruži vrednost. Time si odradio 99% posla. Ostalo su finese...
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat