Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 11. 2006.   #129
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
u suštini za koga se to tačno piše funkcionalna specifikacija, koje je piše i čemu služi:.....
Specifikaciju "bi trebao" da pishe klijent, tj kompetentna osoba (ili tim) koji poznaje obe strane - realnu potrebu klijenta i realne mogucnosti izvodjaca radova. Da li je to osoba unutar klijentske firme ili je rijec o nekom spoljnom saradniku, konsultantskoj firmi nije vazno. Vazno je da ta osoba dobro upozna radne procese klijenta i predstavi sto je detaljnije moguce njegove potrebe.

Citat:
Moj lični stav je da treba ići sa što manje papirologije i birokratije kad se radi bilo koji posao, uključujući i Web razvoj. Inače, pročitao sam već:
Papirologija je jako bitna pogotovo kad se radi o ozbiljnim i velikim poslovima, koji imaju vremenske, novcane i slicne termine. Detaljna specifikacija zahtjeva i potpis na istoj stiti obe strane i osigurava zavrsetak posla na obostrano zadovoljstvo. S jedne strane stiti klijenta da dobije to sto je trazio i platio, sa druge strane stiti izvodjaca radova da klijent nakon zavrsetka posla ne izmislja detalje koji nisu predvidjeni specifikacijom / ugovorom.

Kad se radi sajt za Peru iz naselja, papirologija gubi smisao, kad se radi sajt za jednu medijsku kucu kojoj je sajt takodje jedan od nacina komunikacije itekako je vazna.

Inace, 80 stranica, ne mislim da je nesto narocito.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat