Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 11. 2006.   #144
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Hm... mislim da se ovde mjesaju neke 2 strukture ljudi tj da je tu lezi osnovni sukob misljenja. Mladi ljudi, zeljni rada koji poprilicno idealizuju stvari i detalje kao sto su 'rokovi' a sa druge strane su ljudi koji su vec duze u tim vodama i znaju da poslovi takvog tipa, ne postuju rokove i da je sve podlozno promjenama.
Imao sam prilike raditi na drzavnom projektu u BiH gdje sam imao slicna razmisljanja - rokovi, papiri, specifikacija, strane firme, vladajuce strukture i slicno pa kao sve ce to biti super - otishao razocaran (poslije toga sam otishao iz BiH). Rokovi su pomjerani citavih godinu dana iako je bila i citava medijska kampanja i kompletan razvoj su pratili i TV/ novine / radio...
Uvijek 10 dana prije nego je sto je neka od faza trebala da pocne da radi - bio je neki razlog, ovaj nije dostavio ovo, ovaj ono, tamo fale pare, tamo fale dokumenti i slicno. Sve sto je potpisano na pocetku, mislim na rokove - sve je ispomjerano.
Sad evo u drugoj drzavi koja je poznata po svojoj preciznosti nisam imao jos prilike biti u tako velikom projektu, ali i iz onih manjih vidim da nije sve tako bajno-sjajno. Naravno, daleko od tih mjesecnih pomjeranja rokova, ali kasnjenje od par dana su itekako moguca.
Kazem, jos nisam doshao do velikih i skupih projekata mada ima nekih nagovjestaja ali o tom po tom.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat