Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 10. 2005.   #1
shoba
profesionalac
Qualified
 
Avatar shoba
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 165
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
shoba is on a distinguished road
Arrow VOBAN VISA Internet kartica - iskustva

Cao!

Kako sam i sam imao neke nedoumice u vezi Visa Internet kartice, mislim da ce ova prica biti od koristi onima koji bi se susreli sa slicnim problemima. Moram naglasiti da nisam imao iskustva sa internet kupovinom pa su mi neke stvari bile strane.

U upustvu koje dobijete uz VISA Internet karticu Vojvodjanske banke stoje dve recenice koje su mene zbunjivale i cinile mi se protivurecne. Tamo pise: "Sve vise Internet stranica trazi trocifreni zastitini broj koji se nalazi pored roka vaznosti i broja kartice. Ukoliko samo Vi znate taj broj mozete biti sigurni da niko drugi nece moci da koristi Vas broj kartice".

Prva recenica mi kaze: Sve vise sajtova trazi i taj broj, aha, znaci pored broja kartice i datuma vazenja moram i njega da unosum, OK!
Druga recenica mi kaze: Ovaj broj mi je sigurnost od zloupotrebe pa ga ne smem nikome davati.

Zakljucak: Cekaj, bre, znaci sve vise sajtova tezi zloupotrebi moje kartice, ili ja na sve vise sajtova necu smeti da kupujem !!!!

Zovnem banku, kazu, to je zastitni broj, ne upisujte, ... a odakle Vam to uputstvo, posle pet minuta, ostanite na vezi, ..., taj broj treba da upisujete ako Vam sajt trazi.

Dakle - TREBA upisivati i zastitni broj, a zastita se vrsi telefonskim zakljucavanjem/otkljucavanjem kartice.

Druga nedoumica je bila oko licnog imena - da li pisati nasa slova (jer je tako na kartici) ili bez kukica. Odgovor: BEZ kukica (kvacica).

Trece - u uputstvu pise da je po defaultu dnevni limit za trosenje postavljen na 20 evra, ali je ipak bio 150evra. Najbolje da ga pri prvom aktiviranju sami odredite tako sto cete ljubaznoj (ali zaista, bez sarkazma) gospodjici reci cifru 20, 50, 150 (i ne znam jos koje su mogucnosti).

Zatim odem ja na GoDaddy i probam da kupim domen. Posle svih koraka dodjem do kraja i dobijem poruku Unable to Process. Pa zar smo se za to borili?!? Fazon je u tome da izaberete Yugoslavia umesto Serbia and Montenegro.

Sve ostalo je istorija Salim se, nadam se da ce ovo biti od koristi onima koji tek nameravaju da sa Voban Visa internet karticom krenu u internet shoping.

Sada pitanje za one iskusnije. Da li ce GoDaddy moci da odradi Renew domena samostalno ili cu ja morati, kada vreme dodje, da otkljucam karticu?
__________________
Natalna karta
shoba je offline   Odgovorite uz citat