Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 11. 2006.   #15
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao jasmanac
Sve je to tacno ali sta ako hoces da prosiris delatnost? Da zaposlis nove ljude i na osnovu toga uzmes sredstva za office, nove kompove, etc... Kao agencija to ne mozes dobiti.
Sta ne mozes dobiti ? Ne mozes zaposliti nove ljude ili ne mozes dobiti sredstva od nekoga ? Jel to neko poklanja pare ako si doo ? Budi malo precizniji. Ako si mislio na neke NVO koje daju podsticaje (tipa ACDI VOKA) one to daju bez obzira da li si preduzetnik ili preduzece.


Citat:
Originalno napisao jasmanac
Druga stvar, ti kada radis outsourcing (sto je kod mene 100%) to se tretira kao izvoz pa si samim tim oslobodjen PDV-a.

Kao DOO mozes podici do 50K dnevno ali taj limit se povecava na osnovu tvog poslovanja i procene banke.
Da, ali ti ne smes da podizes te pare, osim da placas racune, eventualno putne troskove (onda valjda moras auto da registrujes na preduzece) i sl. Dakle, ni dinar ne smes da podignes sa racuna bez opravdanja. Ako si pausalac, podignes do 100k din dnevno bez ikakvih pravdanja.

Citat:
Originalno napisao jasmanac
Na kraju, ne znam kako je u kragujevcu ali u leskovcu se knjigovodjstvene usluge krecu od 50-80 eura. Ja konkretno placam 70 eura i extra sam zadovoljan za sada.
U KG-u a koliko znam i u BGD-u se krecu od 50 - 200 eura mesecno. U KG-u konkretno kod agencije koja meni treba da vodi knjige, 50 za agenciju, 80 za agenciju u sistemu PDV-a, 100 - 150 za doo.

Citat:
Originalno napisao jasmanac
Koji su troskovi veci? Ti kao vlasnik/direktor ne moras sebe staviti na platni spisak. U tom slucaju placas samo nekih 5000 dinara doprinosa i plus 500 dinara na ime poreza na dobit. To je sve od troskova.

Ako pak sebe stavis na platni spisak, mozes isplacivati minimalac od 12K i plus topli odbrok koji je obavezan (moze biti i 500 dinara) pa samim tim su ti troskovi obracuna plate mnogo manji.

Sto se tice racuna u bankama, otvoris elektronsko bankarstvao i sve uplate ti idu na devizni racun. Klijent ti moze izvrsiti uplatu direktno iz njegovog elektronskog bankarstva bez odlaska u banku. Takodje, sa tim deviznim racunom mozes i ti placati u inostranstvu iz svoje stolice.
Sve ovo mozes da radis i kao preduzetnik.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat