Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 11. 2006.   #1
glaspodrinja.com
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 11.09.2006
Poruke: 117
Hvala: 0
3 "Hvala" u 2 poruka
glaspodrinja.com is on a distinguished road
Default Tele.kom - MUUUUUU !

Kako sam pobedio idiota u sebi: internet drama u nekoliko recenica

Autor ukupno koristio:
reči: 599
karaktera: 3,327



Citat:
Zasnivanje pretplatničkog odnosa
Cena
Naknada za zasnivanje pretplatničkog odnosa za ADSL (dinamička IP adresa) 5.000,00
Naknada za zasnivanje pretplatničkog odnosa za ADSL (jedna statička IP adresa) 10.500,00

Dinamička IP adresa
Paket Cena
256/64 kb/s 1.208,00
512/128 kb/s 1.811,00
768/192 kb/s 2.415,00

U cenu je uključen ADSL modem, spliter i jedna e-mail adresa. Nema merenja protoka (tzv. "flat rate").
Statička IP adresa
Paket Cena
256/64 kb/s 2.700,00
512/128 kb/s 4.000,00
768/192 kb/s 5.500,00

'U cenu je uključen ADSL modem, spliter, samo jedna statička IP adresa, 5 e-mail adresa. Nema merenja protoka (tzv."flat rate").

* sve cene su bez PDV-a

Ukoliko podnesete zahtev do 01.12.2006, ne plaćate setup od 5.000 dinara (modem uključen u cenu), i stičete pravo na popust od 15% na prva tri meseca korišćenja usluge.

Telekom Srbija - datum, negde tokom 2006. godine
?????????????????????????????????????????????????? ???????????????????

Citat:
Samo ne znam preko koga se ovde zasniva pretplatnicki odnos! Ne bi SMELI da naplacuju tu uslugu jer:
1. Zvanicno nema monopola;
2. Ti si tu uslugu vec kupio kada su ti uveli telefon!

Oni ne ugradjuju nikakvo svetsko cudo vec najobicniji spliter ADSL i govornog signala na prikljucku za tvoj broj (u telekomu) i mali spliter (plasticni sto ima da se kupi na buvljaku) kod tebe! Kakvih 5.000? Ljudi, nedajte im novce! Pokrasce vas! Usluga omogucavanja ADSL je BESPLATNA!

Mislim ... pljacka na sve strane!

256/64 ... nema tu sta da varira. Ti ne mozes nikada ostvariti punih 256 u downstreamu ... pa da ebe orla u ledja! Realni downstream se krece oko 210kbps i to je najveci. Moze pasti na malo ispod 200, recimo 190kbps ali to zavisi od vaseg provajdera, ne od linije.

Sto se tice upstreama, on je 64 i realno, upstream, koliko ja znam, ne moze biti veci 1 Mbit/s (teorijski) zbog spektra kojim signali putuju. Maksimalni teorijsi downstream moze ici do 8Mbit/s. Zasto? Zato sto u telefonskoj parici imas 256 kanala od po 4312.5 Hz, od toga, se nulti kanal koristi za prenos govora, 5 kanala sluzi za razmak, tj. offset izmedju govornog i ADSL signala. 32 kanala ide za upstream i ostatak ide za downstream.

Samo cekam kada ce uvesti VDSL i koliko ce to cudo naplacivati (iako je to samo uopstenija varijanta ADSL servisa). Verovatno ce ga ispromovisati kao osmo svetsko cudo ...

(korisnik interneta 1 - Juče, 00:13)
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Citat:
Telekom hoce da odere ovce i zato naplacuje uslugu na koju ti imas pravo jer je BESPLATNA! Instalacija je BESPLATNA, zapamtite to i nemojte im davati novac jer cete ispati naivcine kada dodju malo ozbiljniji internet provajderi!

Objasnio sam zasto je ADSL usluga besplatna tj. zasto se placa samo koriscenje. Medjutim ... lopov je lopov pa da na kraj sveta nikne...

Telekom treba zatvoriti, ZATANDARITI, bagra lopovska! Ja imam ADSL i nikome nisam platio tzv. "otvaranje porta" u mojoj centrali jer ja imam pravo na to! Placam samo mesecnu pretplatu i nista vise. Inace, kod vecine provajdera se ne placaju ni druge stvari (instalacija u kuci itd). Necu navoditi preko kog provajdera se kacim na net, ali FLAT rezim 256/64 kosta 1390din na mesecnom nivou.

Crko Telekom! PU! Lopovcine!

(korisnik interneta 2 - Juče, 16:37)
__________________________________________________ _________



Teлесом Ваш поуздан интернет провајдер


Провајдер, меанинг оф тхе ворд :
Енглески-Српски језик
provider snabdevač
provider pribavljač
provider liferant
provider posrednik
provider nabavljač
provider dobavljač

Internet posrednik (provajder) eng.


ТЕЛЕСОМ ! компанија за превођење жедних преко воде !
Српски језик . право значење

__________________________________________________ ________

svaka sličnost sa kompanijom T. je namerna !
(prim.aut.)


__________
Šabac :: mali Pariz
glaspodrinja.com je offline   Odgovorite uz citat