Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 11. 2006.   #54
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

Well, ovo ce biti duzi post, ne zamerite mi. Ipak je ovo "moje luce".

Citat:
Originalno napisao bluesman
Drago mi je da se ovo "primilo", odnosno toliko ljudi je pozitivno reagovalo. Znao sam da sam u pravu kada nisam dozvolio da se banuje SirNemanjaPro iako je nekoliko ljudi to tražilo Na kraju ispade neka vajda od njega. Možda je i bolje da je to predložio neko kao što je on, jer bi u slučaju da je to bio neko od nas, mogao da bude optužen za ________ ( dopunite sami, pustite mašti na volju )
Hvala na podrsci u vezi banovanja. Nadam se da moja moc organizacije i pruzanja ideja nece stati ovde. Sve zelje da brze ozdravis!

Citat:
Originalno napisao Goran Aničić
Šta je cilj, svrha i smisao "Nagrade"? Od ovog treba krenuti, a ne od toga kako bi nagrada izgledala...
g. Anicic je trazio "cilj" Annual DevProTalk Web Awards-a (u daljem tekstu ADPTWA). Cilj je, jednostavno, promovisanje pravilnog nacina rada i postavljanje standarda u ovoj oblasti kod nas (kako vizuelnog tako odmah iza toga i cenovnog). Nesto sto Hrvatska web scena ima odavno, mislim na sajtove kao sto su mi3, i web dizajn gurpe kao web burza.
Hocu da kazem, da bi ADPTWA u mnogome promenio situaciju kod nas. Sta da kazem, pogledajte http://www.w3csites.com i vidite koliko je nas tamo registrovano, 14., Hrvata 35, cak ima i jedan Albanac , ali opet za respect. Posto znam da vecina vas po deafultu radi prema w3c standardima, zasto se ne bi ste registrovali?
Kao obaveznu stvar, pri primanju projekata za nominacije, bih naveo da onaj koji prijavljuje mora imati barem jedan sajt pored toga koga prijavljuje za nominaciju ziriju, na W3Csities.com. Smatram da bi to bio neki minimum za prijavu i da bi u mnogome smanjio potencijalni sund pri prijavama i kako ne bi ziri gubio njihovo vreme na obasnjavanju zasto je neko dobio NULU umesto KECA.

Citat:
Originalno napisao mungos
I'd like to thank the Academy...
Kada sam predlozio ADPTWA, imao sam na umu americku filmsku akademiju i njihovu dodelu Oskara, sa slicnim sistemom glasanja.
Kod njih filmovi dolaze u nominaciju po nekoliko kriterijuma, od kojih je jedan svakako i zarada na BOX Officeu, ali to nema bas veze sa nama, sem ako mozda da dozvolimo nekom projektu kao sto je AC da ucestvuje u takmicenju zbog toga sto je za njega placeno xx.xxx eura. Mada AC sam po sebi, zbog prirode autora ("nas covek" ) bi trebao biti u konkurenciji.

Takodje veliku paznju bih poklonio problemu ljudi kojima je dozvoljeno da glasaju.
Tvrdim da je najbolje resenje da svako ko zeli da glasa treba da se prijavi na sajtu (ostavi podatke) i ostavi svoj web design cv, odnosno koje je poslove do sada uradio tj. da ostavi link ka sopstvenom w3csites.com, smatram da bi to bilo najbolje resenje za situaciju.
Spisak svih koji mogu da glasaju da bude objavljen javno: "#1 Ime i Prezime:" i "#2 MyW3C sites:".

Sto se tice ocenjivanja, predlazem i smatram da je najbolje resenje da se svakome da pravo glasa da glasa u svakoj kategoriji po JEDAN PUT, a ne sistem glasanja koji je predlozio bluesman (5,4,3,2,1). Svi mi znamo sta je dobro (neko je rekao Pardon grisine sa kikirikijem?) a na uzorku od 200 dtpovaca se lako vidi sta valja, a sta ne.

Smatram da bi posao zirija trebalo da bude primanje nominacija, i odredjivanje da li zadovoljava kriterijume Anuall DevProTalk Web Awards-a, i odobravanje kolegama mogucnost glasanja. Od svih prijavljenih za odredjenu kategoriju 5 prolazi u sistem glasanja, gde svi imaju jednaka prava da glasaju.

Nisam za opciju jurnjave sad pred kraj 2006., zato sto elem niko nije bio spreman. Mozda bi neko uradio nesto bolje ili bi neko ko je nesto planirao uradio to... Predlazem da se u statutu koga je srocio bluesman doda stavka 1a. u vezi prvog ciklusa takmicenja. Tako da se omoguci svima koji od danasnjeg dana (tj. kada sam zapoceo ovu temu, mrzi me da se vracam da gledam zeznu cu tekst ) pa do 31. Decembra 2007. godine omoguce prijave za ADPTWA 2007. Tako da nema panike i zurbe, da se sve uradi natenane. Nece nigde nagrada pobeci za godinu dana.

Sto se tice priznanja nagrade, pa kao sto znate, MARKETING je ono sto moze jedino promovisat ADPTWA do mere gde ce svaka iole pismena osoba kojoj radis sajt pitati: "Ej, jesi li ti tamo na onome... Kako ga zovu... A da, Anjual DevProTok Veb Avords?" (dramatizovano radi povecanja paznje, jel uspelo? )
Postaviti standard to je vec uradjeno, jeste da sam se navrzao na w3csites.com ali sta da radim, ljudi koji su postavili standarde imaju 3,018 web dizajnera, sto ne cini ni 0,01% svetske populacije web dizajnera. Znaci problem je kako dopreti do ljudi i objasniti im da je to ono sto treba da usvoje. Apple to pokusava da uradi ali ne uspeva, zato sto je Billy (boy) imao bolju strategiju (da ne sirim pricu suvise).

Znaci ovde, hvala Bogu, ima ljudi koji su voljni da poguraju celu stvar. Samo treba postaviti stvari na pravo mesto i onda poceti, nikako srljati.
Casopisi kao sto su PC Press, PC Magazin, SvetKompjutera trebaju u svakoj oceni nekog sajta ili price o webu da spomenu www.adptwa.com i da li zadovoljava kriterijume (pre svega) w3c-a, a zatim i adptwa.
Takodje i sajtovi 24sata, B92, Krstarica... treba da promovisu ADPTWA u svakom smilslu, pa makar i da ga pljuju, jer ne postoji negativna reklama. Postoji samo reklama!
Odlican primer je dao bluesman.
Citat:
Originalno napisao bluesman
Ja bih to, kada bih se takmičio, uvek rado stavio na svoj sajt i trubio o tome od Guče do Guče.
Jel slobodno mesto CMO za adptwa? Za sve preporuke ptiajte bluesmana, on zna kakav sam potencijal.

Uporan sam sa tim, da nema nagrada, a ako ih ima da SVE idu u HUMATARNE SVRHE, pre svega deci u Tirsovoj, a zatim i deci ostalim prokletijama ovoga crnog sveta. Kosovo... Da se zaustavim ovde.
Nagrada je uneti u svoj CV i to da ste bili nominovani za ADPTWA, a kamo li osvojili!

Mislim da sam pokrio sve vazne tacke u vezi ovoga.
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat