Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 11. 2006.   #56
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Nemanja, KISS, odnosno, nemoj da komplikujemo. I ADPTWA mi se ne dopada jer niti mogu da ga izgovorim niti zapamtim

Sto se jezika tice, mislim da nije dobro ogranicenje da mora biti na srpskom jeziku, mada moze biti pozeljno, ali ne i obavezujuce. Obavezujuce bi bilo da to nije autsorsing projekat za nekog stranca, vec domaci projekat. Recimo, kao sto sad imamo aC, mozda dogodine bude neki xyz.com koji postigne globalni uspjeh i bude namjenjen globalnom trzistu.

Dalje, sto se tice geografske obuhvacenosti... jeste DTP otvoren za sve, ali realno, to je uglavnom srpska IT zajednica i ne znam da li smo kompetentni da ocjenjujemo radove u drugim zemljama bez sireg ucesca ljudi iz okruzenja. Moze da bude neka posebna kategorija za projekte iz okruzenja. Kako tretirati Crnu Goru i Republiku Srpsku?

I na kraju, DTP je demokratsko mjesto, svako moze da kaze sta zeli, prakticno da nema brisanja poruka, banovanja i tih gluposti, zato mozda treba razmisliti dako je to DTP nagrada, da svaki DTP clan moze ravnopravno da glasa, i bez zirija. Slazem se da nismo svi jednako "Pro", ali nagrada ima vecu tezinu ako je za nju glasalo 100 ili 200 ljudi, a ne 5-6. Eventualno napraviti ogranicenje da mogu glasati samo oni koji su se uclanili do 1.1.2007, kada pocinje glasanje.

Uh, hvata me neki grip izgleda, ne garantujem da stojim iza svega sto sam napisao
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat