Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 11. 2006.   #68
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Što se tiče sajta, predlažem recimo projekatgodine.devprotalk.com ili nagrada.devprotalk.com ili proaward.devprotalk.com ... neka Dragan Babić (li bilo ko zainteresovan) napravi layout, ja imam neki svoj simple CMS u koji ćemo da ubacimo sve to, može odmah da bude i dvojezički (kao referenca) i možemo da primamo prijave.
jedina sugestija: ako ce bude poddomen na engleskom, meni je nekako bolje da bude award.devprotalk.com, cisto da se izbjegne ponavljanje "pro" - vec ga ima u devPROtalk. mada, vise sam za "nagrada" jer ce biti u pitanju "nasi" sajtovi, ali onda se ne uklapa sa domenom koji je na engleskom... ili da bude "nagrade" (awards).

i, da, sto se tice glasanja clanova foruma: mislim da se preko "promotion" opcija u admin panelu vB-a moze srediti nesto ovako:
- napraviti grupu korisnika tipa glasaci/voters na osnovu default-ne grupe "members"
- u "promotions" dodati "promociju" na osnovu broja poruka (min = x, x = ??), a korisnicima koji zadovoljavaju uslov podesiti da sekundarna grupa (tj. Promotion Type = Additional Usergroups, da ne zezne primarne statuse member/moderator/admin itd) bude prethodno kreirana "voters". vB ima svoj kvazi-cron koji radi svaki sat tako da nema brige oko promovisanja.
- podforum za glasanje podesiti tako da mogu pisati/glasati oni koji su u toj grupi, a jedan sticky thread sa obrazlozenjem ce biti dovoljan da razjasni zasto neki nemaju pravo glasa.

zvuci zapetljano, ali na kraju se dobija bezbolno filtriranje onih koji bi se registrovali samo radi glasanja, a one koji bi pokusali "spamovanjem" da se domognu prava glasa bi lako otkrili po intenzivnom slanju smecarskih poruka

sitnicarim, a? necu vise, eto

edit: ne mora biti promocija na osnovu broja poruka, moze i na osnovu datuma registracije
__________________


Poslednja izmena od oliver : 26. 11. 2006. u 14:20.
oliver je offline   Odgovorite uz citat