Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 11. 2006.   #85
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Što se "prijemnog žirija tiče", ne mislim da mora da postoji nešto što će da definiše "prag kvaliteta", pre mislim da mora da postoji neko ko će jednostavno da proveri da li prijava ispunjava osnovne uslove. A za kvalitet će se pobrinuti ocenjivanje.
Iskustva koja znam iz slicnih situacija kazu da je to pozeljno, kada postoji mogucnost velikog broja prijava. Tako recimo funkcionise graficki bijenale "Suva igla". STotine umetnika iz celog sveta salju svoje graficke radove na konkurs, a selekcioni ziri odredjuje koji radovi zaista idu na ziriranje. Oni cak imaju i limit u broju radova koji mogu da udju na ziriranje.

Na vebu je to potrebno, da ne bi imao navalu prijava cija je jedina svrha da se izreklamiraju, jer ako ne postoje ulazni kriterijumi, svi prijavljeni ce se provlaciti kroz pricu sve do dodele nagrada i mnogi ce da se prijave samo zato da bi se pojavili u prici iako im do nagrade uopste nije stalo.

Druga opcija je da se u takmicenju za nagradu ucestvuje po pozivu, to jest da svako moze da prijavi neki sajt a da u nagradi ucestvuju samo oni sajtovi koje ziri pozove na ucesce (i oni pristanu). Na tom principu funkcionise Uzicki pozorisni festival, selektoru se prijavljuju predstave, a on ih sve odgleda i odlucuje koje poziva na festival.

E da, jos jedna bitna stvar, kod ziriranja, glasovi clanova zirija treba da se saznaju odjednom za sve clanove da bi se onemogucile kalkulacije. Ako se glasa na forumu, svaki clan zirija bi recimo mogao da uploaduje datoteku sa svojim glasovima ali sifrovanu, pa kada svu posalju svoje glasove, tek onda clanovi zirija daju lozinke kojom se datoteke mogu otvoriti.

Poslednja izmena od Pedja : 27. 11. 2006. u 08:40.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat