Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 11. 2006.   #87
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Off Topic: ... pomalo se gubim u ovoj diskusiji, nisam primetio da li su već dogovorene neke stvari o kojima bih želeo ... razmišljao sam da li da krenem s novom temom, no ipak ostavljam modovima ovde da splituju po potrebi ...

Interesuje me tehnička implementacija konkursa.

Pošto ovde već imamo forume, kao logično mi se nameće da se otvori jedan forum tipa Showroom, gde će se objavljivati kandidature i potom ostavljati na evaluaciju članovima foruma - to bi se moglo nazvati javnim ključem, ali ne za prosto glasanje.

Što se tiče postavljenog pitanja ulazne selekcije - postoje moderatori foruma za eliminaciju totalnog škarta. A druga stvar je što model Showrooma nije uopšte naivan za kandidate - ako nešto ne valja to bude dobro opljuvano.

Može da se postavi pitanje ko podnosi kandidature - da li može svaki član foruma da predlaže po slobodnom izboru ili mora da bude povezan s projektom koji predlaže? ... ... ...

Kad se utvrdi kalendar - taj forum je slobodan za kandidature do određenog trenutka kad se ukida mogućnost otvaranja novih tema ...

...

Što se tiče žirija, mislim da je najefikasnije da se izbor ljudi prepusti moderatorskoj, odnosno administratorskoj ekipi, pošto formalno odgovara za sajt.

Zgodno bi bilo da se utvrđeni žiri izdvoji kao zasebna grupa i dobije svoj forum zatvorenog tipa, koji za cilj ima da im omogući da donesu odluke o pobednicima.
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat