Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 11. 2006.   #48
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Dakle, sada sam pokušao da prođem kroz ovu temu i da definišem neki finalni predlog za kategorije.

Što se mene tiče, ja ne bih imao problem da neke kategorije ostanu bez nagrada, odnosno bez pobednika ako niko ne zaslužuje nagradu ne treba je dodeliti po svaku cenu. Tako čuvamo i kredibilitet.

Dakle, prijave se vrše po sledećim kategorijama:

- Best personal web site (ovde spada i blog, portoflio web site...)
- Best coprorate web site
- Best non-profit (organizacije, ngo)
- Best business web site (b2b, b2c...)
- Multimedia / Art (sve flash-oliko)
- Community (forumi, portali i sl.)
- General / Misc (ovde je sve što ne spada u gornje kategorije)

Znači kada se prijavljuju mogu da biraju samo jednu od gore navedenih. To je što se tiče prijava. A onda žiri dodeljuje specijalne nagrade, nevezano za određenu kategoriju:

- Best visual (samo grafički izgled)
- Best functionality and usability (ovo je za UI)
- Best animation
- Best copy writing (samo sadržaj se računa)
- Best structure (ovde se računa komplet strukura)
- Best inovative (ovde spadaju i experimenti)

^ za ove kategorije se ne prijavljuje, to žiri dodeljuje od svih prijavljenih za sve kategorije podjednako.

Tako da neko može da pobedi recimo u kategoriji best coprorate, i da pokupi još recimo 3 extra nagrade: best visaul, best copy writing, best inovative. Ili neko ne mora da pobedi u glavnim kategorijama ali dobije specijalnu nagradu za best structure.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat