Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 12. 2006.   #23
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

ko prećer'o? šta prećer'o? meni merak da čitam, samo... nekako poslije svih obih "autobiografija", meni moja izleda jako mizerna

silom (ne)prilika, prvi put sam se sreo s kompom u osnovnoj školi, na času "tehničkog" - i to jednom jedinom času... prekucavali smo sa papira boga_pitaj_šta, i naravno nikom nije proradilo programče jer niko blage veze nije imao šta se tu zapravo radi Em većina prvi put koristi tastaturu, em prekucava "hijeroglife".

Drugi "obračun" je bio u 1. srednje, Apple II mašine ('98/'99!) Tu smo već bili maheri, pa smo se svi naložili na print 10 "zdravo", print 20 "sta ima", pa prelazak na novi ekran... i to se traljavo završilo jer je profesorica računarstva zapravo završila samo neki kurs i nije skoro ništa znala da objasni. nije znala ni kako miš funkcioniše kad je pitao jedan lik na času...

Prvi komp sam dobio 2000-te, ubrzo sam skupio i za modem i tu počinje "saga" o sajtovima odmah sam se "naložio" da skontam kako se to radi, i išao najtežim putem - view source pa čačkaj, mijenjaj, ispravljaj... onda je došao Dreamweaver, ali me brzo smorio. Želja da neke stvari automatizujem me dovela do PHP-a (jao, kad sam provalio include("header.html") ), prvo čačkajući tuđe skripte, a kad više nije išlo - zasjeo uz PHP manual i krenuo po svome. Rezultat krpljenja/budženja besplatnih skripti stoji online već tri godine, radi pos'o i poslužuje nekih 200-300 unique posjetilaca dnevno

Znači, bez ikakve "podloge" sam uletio u PHP, izborio se i eto me danas - živim od njega. Ne baš kao bubreg u loju, možda da malo više guram nos i jurim bolje poslove, al' dobro... šta je - tu je, biće bolje.

edit: 'ebote, napisao sam isto teksta kao i bluesman, a rekao sam 5x manje...
__________________

oliver je offline   Odgovorite uz citat