Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 12. 2006.   #12
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Ja sam isto bio iz fazona da uzmem office, jer mi ne prija posebno rad iz kuće ,tj. mislim da bi mi bilo bolje da drastično odvojim posao od ostatka života. Evo sad od vas čujem da to i ne mora baš da znači da će da uspe. Maler.

Inače i ja sam svojevremeno imao problem da krenem sa poslom tek oko 22h, pa dokle doguram. Sad se ježim kada pomislim na to.

Trenutno sam se dovoljno "istrenirao" da ustajem oko 8, krenem sa poslom (kada pregledam sve celebrity blogove) i onda gledam samo da se što više udubim u posao kako bih što veće "komade" radio odjednom. Mogu vam reći da od kako sam krenuo sa ovim režimom nisam se zatekao da radim posle 16-17h. naravno nekad ima fluktuacija - moram do faksa, mamuran, ovo-ono, ali kada je sve uradim kako sam namerio i na vreme - sve funkcioniše odlično i ne mogu da vam opišem koliko je olkšanje posle freelancinga gde posao jednostavno nema kraj.

Kada freelancuješ ljudi misle da si im dostupan ceo dan. Evo baš juče (pošto još uvek vučem neke repove od starih projekata), zove me lik kako ima problem sa layoutom koji sam mu napravio, tj. isti ne radi u IE, pa kao da li ja mogu da mu pogledam gde je bug. Ja rek'o ok, nema frke (iako bug nije do mene, jer sam predao layout koji radi 100%, nego ga je on sjebao), pogledaću čim završim ono što trenutno radim. Zove lik brate posle cirka 20 min. i kao "jesi pogledao matori? Jesi popravio?". a nisam mogao da verujem, rek'o brate nisam jer sam ti rekao da ću ga pogledati kada završim sa poslom koji ima veći prioritet. Zanimjlivo je kako ljudi karakteristično odreaguju kad im saopštiš tu informaciju (kada bespravno traže nešto od tebe, ti prihvatiš iz dobre volje, oni se ishalave i onda ih spustiš na njihovo mesto) i pokunje se kao jebeni pokisli kerovi i pokušavaju da izazovu neko sažaljenje... Joj a da znate samo o kome je reč... priča bi bila još bizarnija...

No, raspisao sam se, sorry...
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat