Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 12. 2006.   #14
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Unhappy

Office moze da bude resenje, ali i tu treba biti disciplinovan. Mislim, kada je napolju -15, tesko da ces uopste ustati iz kreveta, a kamolli da odes na posao. Problem sa kancelarijom u gradu je ta sto ces uvek imati neko drustvo koje ce da dodje da se zeza sa tobom.
Meni je radno mesto na 1.5m od kreveta i obicno pospan sednem za racunar i onda kao krenem da radim. Pa tu dodje i dorucak za vreme kog pregledavam mejlove i forume. Nista to ne valja!
Kad smo vec kod foruma, poenta je: NE IDITE NA FORUME! Ja sam se otkacio od [es] (njihovom zaslugom, jer su mnoooogo postali bezvezni), ali sam se zakacio za DPT. MSN messenger, ICQ i slicne zivuljke trose neeenormalno mnogo vremena. Za sve ovo odgovor je DISCONNECT sa Interneta. Obozavam dane kada se kacim na net tek posle 18h.
Najproduktivniji do sad sam bio tokom 2 meseca u vojsci (stazirao sam na VA na Banjici). Ustanes ujutru u 05:30, trcis 20 minuta psujuci idijote koji te teraju da trcis, odes na dorucak i u 07:00 kreces sa poslom. Jedan projekat u glavi, jedan cilj... Radis na tenane do 14:30 i onda odes da se zezas. Na spavanje u 24:00 i kraj. Nikad bolje. Medjutim, sad ustajem u 11:00, a lezem u 04:00. Nista to ne valja!
[al' sam se raspisao...]
Elem, jedan moj drugar se zaposlio u drzavnoj firmi, kao nesto odrzava racunare. Radi sa jedno 20 zena, ni sa jednom se ne druzi, ali ga redovno caste kolacima koje prave od kuce. Covek mora da dodje svakog dana na posao u svoju kancelariju, a tamo otvori laptop i radi za sebe. U toku dana ima samo 5 minuta cimanja da odglavi neki stampac.
Sad, kako svi spominju Paretov princip 20/80, pocnite da ga koristite. Otkacite se onih 80%, smanjite obaveze, paralelne projekte, razvucite malo rokove i bice sve super. Rajan Karson (heyamigo.net) je sa svojom zenom pokusao da izgura projekat 4-vorodnevne radne nedelje, ali ne znam dokle je stao. S' druge strane, Steve Pavlina (stevepavlina.com) je usvojio polifazni san i uspeva da radi 22 sata dnevno. I jedan i drugi su uspesni na svoj nacin, al' valjda je poenta da imas vise vremena za sebe i da potrosis te pare koje zaradis, jel' ?
Boze, sto sam dosadan. Necu vise.
__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat