Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 12. 2006.   #2
ZeroStyle
profesionalac
Qualified
 
Avatar ZeroStyle
 
Datum učlanjenja: 22.09.2006
Poruke: 115
Hvala: 0
2 "Hvala" u 1 poruci
ZeroStyle is on a distinguished road
Default

Miloje druze, kod vas u Srbiji je situacija puno bolje nego ovdje u BiH.Jedno sam vrijeme poceo da se bavim iskljucivo tim da radim web stranice za lokalne firme ali poslije izvjesnog vremena sam odustao od svega. Naime par direktora znaju sta je racunar, ili hajde da kazem znaju sta je internet pa su htjeli web site i napravili a onda stupaju onih 80% koji su culi da im je konkurencija dobila neki web site, to je nesto vjerovatno dobro pa su se odlucili da imaju i oni web site. Nasli su nekog, gledali da ih sto jeftinije izađe, kada je site gotov stavili su smjesak na lice i ponosno rekli svojim prijateljima "Mi imamo web site" iako ga ni ocima nisu vidjeli jer surfaju jednom godisnje.

Jednom sam cak imao situaciju kada sam zavrsio stranicu i direktoru rekao url, on mene zove nakon nekog vremena i pitam me: Hej evo ja usao na onu stranicu sto si radio i cekam vec 10 minuta nista se ne desava samo imam svoj logo i one podatke sto sam ti poslao.

Uradio sam preko 20 web stranica za razne kompanje, ostavio im mogucnost za update, jednostavnu kao da mail pisu, objasnjeno uz dokumentaciju. Ni jedan firma se nije u toku godine sjetila da imaju web i da bi trebali nesto da urade. Nakon godinu dana polovina tih stranica je ugasena jer nisu platili hosting i domen za narednu godinu i sta da se tu prica.

I da vecina klijenata ukoliko im na pocetku ne kazete da svaka promjena na stranici se placa naknadno misle da si im ti duzan uvjek raditi na stranici jer kao oni su tebi to platili

Daleko smo mi jos od poslovnosti na netu i znacaja upotrebe. Opet to je situacija u BIH, kod vas je puno bolja situacija, evo uzmite za primjer samo forume, od ES, dizajn zone, DPT oni postoje rade i super su, u nas se pojavi takvo nesto i nakon 2 mjeseca vise ne postoji.
ZeroStyle je offline   Odgovorite uz citat