Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 12. 2006.   #7
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Jackie
Pa juce se bas desilo da sam imao cak 5 klikova i CTR mi je skocio na 55%,napominjem da nikad ne klikcem na reklame.Koristim adsense godinu dana i prvi put mi se desilo ovako nesto.Do sada sam imao na ostalim sajtovima oko 3-4 klika na svaki 200 poseta i CTR mi nikad nije bio veci od 2.5%.Verovatno cu sad ostati bez naloga i bez para koje su vec bile na racunu sa ostalih sajtova.Skinuo sam adsense kodove sa tog sajta,samo mi nije jasno da ne postoji neki sistem zastite od takvih klikova.Znaci ja sad odem na neki sajt i pocnem nasumicno da klikcem na reklame i neko ostane bez naloga,mislim malo je glupo.Da li gresim?
Nisu oni u google-u budale, znaju oni matematiku dovoljno dobro da znaju ako je mali broj poseta CRT mora da jako varira gore-dole... tako da cisto sumnjam da ce te banovati zbog ta 3-4 klika, to je beznacajno mala suma... da imas 10K poseta a 4000-5000 klikova, e tu bi te sigurno blokirali...


a inace postoje razni sistemi zastite, ima ih google, a mozes i ti sam da ih napravis... naravno neki su efikasniji, neki manje efikasni....recimo postoje fore kako mozes javascriptom da trackujes kad posetilac klikne na reklamu, i onda ako je isti covek kliknuo recimo 2 puta, vise mu ne pokazujes reklame...

Najbolja zastita je ipak da stalno pratis koliki ti je CRT, i ako primetis nesto cudno, lepo iskopiras taj komad log fajla sa servera i napises pismo googlu u kome im kazes da nemas pojma sta se desava, ali nek oni ipak provere... Koliko sam citao po adSense blogovima, to je zvanicno preporucena akcija ukoliko posumnjas na fraud klikove, i tada ti se nista nece desiti (osim sto ce ti odbiti od zarade te lazne klikove)
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat