Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 12. 2006.   #12
bNasty
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Lokacija: Big Smoke
Poruke: 281
Hvala: 0
17 "Hvala" u 12 poruka
bNasty is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za bNasty
Default

Malo odlazimo OT, but...

Citat:
Ja se od DW ne odlepljujem samo iz razloga sto nisam jos nasao nikakav editor koji kao on lepo radi sa UTF-8, tako da sam prinudjen da korsitim Notepad.
Ja sam na Win-u imao slichnih problema i sa UltraEdit-om (BOM or no BOM, that is the question...)
Onda sam pristao nekako da prebacim *nix navike i na Win i preshao na gVim 7 i na Win-u. Nisam imao problema sa UTF-om. Trenutna koder-kombinacija poznata kao "stick your palms to keyboard" je gVim+Launchy+TotalCommander

Citat:
Da li se ja to samo tripujem ili je TextMate izvikan? Editor ko editor, manje više klasičan set featurea. Samo što je mega jednostavan (polje za unos teksta i meni aplikacije uz project tree ako se radi na projektu).
...
Tačno se zna šta je ispod svog tog fancy interfejsa - ****in' Unix
Tripujesh se
Feature set tog editora nije hard-kodovan, i nije "standardan", tako da mozhe da bude slim kao Notepad, ili artiljerija kao Emacs, kako god zhelish, zavisno od bundle-ova. Jedino shto TM ima hardkodovano u pozadini je genijalan "context-sensitive" sistem (neshto kao CSS selektori) koji prepoznaje kontekst trenutnog bloka, sve ostalo je u bundle-ovima.

TextMate je prvo parche softvera koje sam kupio bez razmishljanja.
Ima nekih sitnih mana (undo slovo-po-slovo, recimo, annoying!) ali je naslov "the missing text editor" sasvim sasvim opravdan. Jednom kad se naviknesh na bundle-ove necesh moci bez TM-a. Pogledaj samo screencast blogging bundle-a za mali primer shta sve mozhe da se postigne u TM-u.
bNasty je offline   Odgovorite uz citat