Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 12. 2006.   #8
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default



u bugarskoj je pre 3-4 godina (znaci kad sam ja bio u studenjaku) bilo oko 3 samostalne vece mreze, i jos nekoliko manjih.

te mreze su uglavnom bile izgradjene od studenata, za studente
sve one su imale bar po 2-3 providera i svako je mogao da bira preko koga ce se vezati na net (ili je mogao da samo koristi mrezu, bez neta - za minimalne troskove (tipa 5E/month))

lokalni popper mi je ponekad pokazivao i do 2 000 ukljucenih kompjutera. Koliko su umrezeni, ne znam.

losa stvar je sto su ih pre 3 godina 'legalizovali', te sad postoji manje providera, mreze se odrzavaju od providera i nema usluge 'samo mreza'. Opet, stanje je, koliko citam, znatno bolje nego u Sr.

sto se tice fakulteta i njihovih mreza, mogu samo da kazem kakvo je stanje na mom fakultetu.

isti ima odlicnu vezu unutar i izvan bugarske. Predostavlja linux shell za zainteresovane, a koliko znam, planira se odskoro i veza ka Win serverima sa razlicitim konfiguracijama i verzijama softwera (MS sponzorisao).
predmeti se od 2002 prijavljuju i odjavljuju putem neta

citao sam na forumu studentskog grada, da je neki tip kupio dobar net i da sharuje svoj link do fakultetske mreze ostalima u mrezi
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat