Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 12. 2006.   #9
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Petar Marić
Na žalost nije - slična situacija je i u Novom Sadu

Mada mi imamo studentsku mrežu (doduše u pitanju je komercijalni provajder) sa oko 200+ umreženih računara po domovima

Zapravo ista je situacija u svim gradovima Srbije jer svi Univerziteti idu preko Akademske mreze koju odrzava RCUB (sem par fakulteta sa sopstvenim linkovima). I zaista se nisam salio (mada je i meni to jednako debilno kao i vama), ali na akademskoj mrezi su studenti poslednja rupa na svirali... RCUB obezbedjuje mrezu Univerzitetima/fakultetima, a fakulteti mogu to da daju studentima da koriste ako zele, ali to je cisto njihova stvar.. Mozda formalno (na papirima) nije ovako zamisljeno, ali to je kako prakticno funkcionise.. i da ne ispadne da pljujem po RCUB-u, oni su sjajni ljudi koji za male pare odrzavaju to sve, nije to do njih, nego do Univerziteta i drzave...

Inace koliko sam cuo u Studenjaku postoji neka lokalna (komercijalna?) mreza koja obezbedjuje net iz studentskih soba ?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat