Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 12. 2006.   #68
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

Opt-out sistem koji pominješ (ja te spamujem dok ti ne kažeš da ti je dosta, posle svako svojim putem) je predviđen američkim CAN-SPAM aktom. Iako je lepo zamišljen, oslanja se na poštenje spamera. Sa druge strane, spameru je dovoljno da pri dnu svake poruke ostavi unsubscribe link (koji ne mora zaista da te odjavi), i niko ne može da ga goni zbog spamovanja.

Naš zakon predviđa opt-in sistem - kad ja izrazim želju da primam tvoje reklame, tek onda možeš da mi šalješ mail. Sve ostalo podleže onim kaznama koje smo 'iljadu puta videli u citatima Zakona o oglašavanju. Problem je što su i domaći spameri neupućeni, tako da misle da su sigurni ako stave link za odjavu. Nešto sam pun primera ovih dana:

Citat:
Originalno napisao OKBerza
naravno da smo upoznati sa clanovima zakona, mail koji ste primili nije poslala OKberza, vec agencija koja se bavi e-mail marketingom. Odakle oni poseduju Vas mail ja na zalost ne znam niti zelim da znam, mi njima placamo uslugu e-mail marketinga. Takodje po zakonu koji vazi u Svetu a tice se SPAM-a, tacno je da ukoliko poruka koja poslata u footer-u sadrzi odjavni link, ona se NE tretira kao spam...
Ne znam šta mu znači ono zakon koji važi u Svetu, a studiram prava godinama, čak i više nego što bi trebalo . CAN-SPAM je američki zakon, i odnosi se na američke spamere. Može on da stavi koliko god hoće linkova za odjavu, ali čim pošalje prvi spam - već krši zakon.
__________________
Converting dead links into hyperlinks since 1996.
Dušan Dželebdžić je offline