Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 01. 2007.   #13
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Ima tu jos jedna vazna stvar koja ce (nas) developere spasti muka. Dosta puta sam cuo da svaki ozbiljan servis mora raditi ili imati ekvivalent na mobilnim uredjajima, jer se sve vise koriste. To ozbiljni servisi (pogledajte samo gmail) stvarno i rade.

Medjutim, neki servisi kao mape su bili prilicno tesko izvodivi. Onaj ko je probao servis sa mapama od naseg Telekoma, zna o cemu pricam. Mislim da se taj servis zvao ortak lokator, ili tako nesto. Probao ga jednom, i nakon par minuta frustracija potisnuo sam ga duboko u podsvest, do danas.

Nakon ovog milestona od Applea, telefoni ce jednostavno morati biti pametniji, a to znaci browseri kompatibilniji sa desktop varijantama. Naravno da ce trebati par godina da stvari dodju na svoje, i da ovakvi uredjaji nece biti za svakoga, ali definitivno mislim da ce imati svoje kupce.

Jednom sam usred nedodjije (Rijeka Crnojevica ) trebao reagovati, srecom sam imao i ICQ i SSH i e-mail na telefonu, pa su stvari isle sporo, ali dostizno. Dzaba mi je bio laptop koji je bio stotinjak kilometara dalje
__________________
marinowski.com
marinowski je offline   Odgovorite uz citat