Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 01. 2007.   #26
Sasa
drug član
Na probnom radu
 
Avatar Sasa
 
Datum učlanjenja: 10.01.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 11
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Sasa is on a distinguished road
Question

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Kao ne znaš zašto normalan narod ide na posao. Ma daj!
Nepopravljive dobrice koje padaju u ekstazu kada vide da su drugi ljudi srećni i rade zarad opštog dobro pa još to i ističu su mi čudni kao i nepopravljive tvrdice i ljudi koji eksploatišu sve oko sebe. Nađeš meru i granicu i tiho uživaš u plodovima svoga rada, ma šta oni bili.
Potpuno slazem! I odlican si naziv izabrao "nepopravljive dobrice"! Obicno su najveci dzabalebarosi i lopovi i sve najbesmislenije sto moze pasti na pamet. Političari su taj tip! Dakle, sve najgore!

Medjutim, "i tiho uživaš u plodovima svoga rada" je ono o čemu govorim...

Naravno da covek ne moze da jede vazduh i zivi na kartonskoj kutiji (osim ako se ne radi o Monti Pajtonu... ). Ako je neko malo vise upoznat sa teoreticatima, Engelov model nam veom alepo objasnjava da "Sto vise imas, vise trosis na gluposti i besmislene luksuze"

Da li je momenat kada ti ne treba vise, onda kada odes u prodavnicu (obicnu bakalnicu) posle posla i shvatis da ne treba nista da kupis jer sve vec imas? Eto kvantitativnog granicnika u kojem treba poceti razmisljati.

Neko je spomenuo "Sta je tata rekao kad je isao na posao?" Pa sta je rekao? Jel' rekao da ide "tebi za hranu da zaradi" (primer sa Pink televizije)? Sta god da je rekao lagao je ili mozda nije bio svestan da laze jer ta hrana kosta isto koliko i benzin koji je trosio da bi otisao do posla i nazad! Kada ste isli na more da li si TI birao gde idete i sta cete tamo da radite? ITD... Da ne ulazim u ovu previse filozofsku diskusiju.

Evo jednog hipotetickog pitanja. Zamisli da sam ja vaspitacica u nekom drzavnom obdanistu i zamolim te:
"Izvini, imam u WORD formatu neki tekst o deci u obdanistu i slike u JPGu, a imamo placen domen www.obdaniste_za_decu.org, ali direktorka ni ne zna sta je Internet. Mozes li da nam to sklopis u jednu stranu na Internetu? Kad stignes, nije frka niti panika. To nam znaci puno..."

Šta bi odgovorio?

Poslednja izmena od Sasa : 12. 01. 2007. u 11:08.
Sasa je offline   Odgovorite uz citat