Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 01. 2007.   #85
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Sem 8Gb nema nista sto drugi nemaju i bolje, ako cemo iskreno.
Ekran? Software? Memorija? Imam jedan od trenutnih top modela u Nokijinoj ponudi i jedino što ima bolje o iPhonea je kamera (3.2Mpx, Carl Zeiss optika). Mada, svi znamo da nije sve u Mpx. Ako je Apple radio na kvalitetu fotografija više nego na gruvanju Mpx može se lako pokazati da su iPhone fotke bolje. Za sada na papiru N73 vodi...

Dalje:

1. Ovaj Symbian (jeli izašlo nešto posle generacije koju su strpali u N73 ili je i dalje najnoviji?) je inferioran u odnosu na ono što je prikazano kad iPhonea. Jednosavno se ne mogu porediti...
2. Multitouch je još uvek SF za mobilne uređaje. Prvi put sam video demonstraciju tog sistema na TED 2006 prezentaciji kao odličnu tehnologiju koja može unaprediti korisnički interface znatno. Sada je u dostupna iPhoneu i vidi se da je prilično zrela. Videćemo kako će se pokazati u praksi kada telefon izađe...
3. N73 može da ide do max 2GB memorije. U tim situacijama se telefon uspori do neupotrebljivosti tako da su mi savetovali da ne stavljam više od 512MB karticu. Toliko o Symbianu...
4. Slušanje muzike na ovoj Nokiji je daleko iza osećaja koji pruža iPod (videćemo za iPhone, ali verujem da su samo išli dalje). Kapacitet, organizacija, laka navigacija, popeglan software, kvalitet zvuka - sve je na strani iPoda.
5. 2.5" vs 3.5" ekran s tim da je Appleov znatno kvalitetniji. Takođe neuporedivo...

Mislim, da ne nabrajam. Stvarno ne vidim nikakve argumente u Bojanovim porukama. Čak me toliko nabacavanje neosnovanih izjava toliko nervira da ispadoh najveći fanboy na ovoj temi. Molim te Bojane, tri put razmisli pre nego što bubneš još neku izjavu tipa da ne može da se koristi dodatna baterija, da moraš da šalješ Apple opremu u USA na servis ili da iPhone nema ništa što konkurencija već ne pruža.

To da iPhone nije revolucionaran baš i ne stoji. Postojali su HDD playeri i pre pojave iPoda (sećam se jednog plavog Creative modela, zaboravih ime) pa to i dalje ne menja činjenicu da je iPod revolucionaran proizvod koji je kompletno izmenio tržište.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 15. 01. 2007. u 19:04.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat