Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 01. 2007.   #38
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Prva stvar koja mene prilicno nervira jeste cinjenica da >>uglavnom<< ljudi koji i u 30oj zive sa roditeljima su isti oni koji 24h dnevno sede na klupicama, dangube ili u najboljem slucaju nekad, kumu, prenesu koji dzak brasna za 1000din.

Ti isti ljudi pljuju po svemu, po roditeljima (svojim), pozanicima (likovima iz kraja kako ih nazivaju) kojima ide bolje nego njima, po politicarima, po medijima, po poslodavcima... i na kraju po zivotu.

Opet ti isti ljudi ce za 15ak godina, ako im kum neda stalan posao nosaca dzakova, postati opterecenje za sve oko sebe, drzavu, "likove iz kraja". To je sloj drustva koji je ostalim ljudima stavlja okove.

Slozicu se da nisu svi slucajevi zivota sa roditeljima isti, ali mogu da garantujem da je 80% tako.

@Jablan, @Dragi Tata
Nema nista lose ziveti sa roditeljima ako ti to odgovara, ali ovde nije poenta samo ziveti sa roditeljima vec ziveti OD roditelja. Neshvatljivo mi je da neko u svoji 30 moze sebi da dozvoli da zivi od kevine i caletove penzije! ako neko i odluci da zivi sa roditeljima u najmanju ruku treba da se samostalno izdrzava, a pozeljno je da on sam pomaze svoje roditelje umesto oni njega.

Oko Srpskih tradicija...
Mnogo je tradicija u srbiji, jedna od tih tradicija jeste i Rat, pljuvanje po svakome i svemu, velicanje sebe... itd. Jedine stvari koje nikada nisu niti ce, koliko vidim, postati deo tradicije jesu Odgovornost i Rad.
cvele je offline   Odgovorite uz citat