Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 01. 2007.   #64
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

da se ne bi smo drzali samo pitanja vezana za ko kome zivi na grbaci, evo malo konkretnijih svakodnevnih stvari sa kojima se treba "sroditi":

1. svaki dan (dobro ne bash svaki dan) treba pogledati sanduce da vidimo da li je stiglo nesto - uglavnom racuna
2. isplanirati budzet da bi se ti racuni platili
3. pitanje u glavi pre no sto se krene sa posla tipa "sta ima u frizideru, sta fali, sta jos kupiti"
4. da li ima svega od hemije..da li ima jos toalet papira??!! (jako bitno pitanje)
5. ona cesma u kupatilu zeza, isplaniratio vreme da se to popravi ili isplanirati dolazak majstora - isplanirati zato da bi se sve to uskladilo da se ne izostaje puno sa posla
6. da li je oprano sve od vesa, tj. da li imam nesto sutra da obucem cisto?
7. bash bi trebao da se kupi jedan elementcic sa fiokicama, posto fali...naci vreme da se to pronadje, kupi i dopremi (ako nemate kola)

ako ste uz sve to i podstanari..

8. isplanirati finansije da se plati stanarina - JAKO BITAN MOMENAT: sve to treba da bude obezbedjeno za tri meseca unapred, posto nikad ne znas sta nmoze da se desi i sta moze da cefne gazdi, pa u slucaju da treba da se trazi novi stan

eto..to su samo neke od osnovnih stvari sa kojima se svi koji ne zivesa roditeljima susrecu (a neki i cak i pridrzavaju )
znaci ne ceka te rucak kasikom ako ga sam ne obezbedis, nisi opran i ispeglan osim ako to sam nisi uradio, nemas ni wc papira ako ga nisi kupio.
Pa opet - ako si lepo sredio sebi "habitat", malo toga vredi kao samopostovanje i ponos na samog sebe kad vidis sta si sve postigao...
Ja recimo licno smatram da mi je nabolji potez bio sto sam se jos pre 13 godina odselila..nikada se nisam bolje slagala sa roditeljima a to mi puno znaci.

Naucila sam i da se svadjam i da isteram svoje ako znam da sam u pravu - inace ce samo da te jasu.
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com

Poslednja izmena od conica : 23. 01. 2007. u 15:30.
conica je offline   Odgovorite uz citat