Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 01. 2007.   #71
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
jablane, ziro... osamostaljivanje ima najmanje veze sa matematikom. Ako to želiš, uvek se nađe jednačina sa pozitivnim ishodom, sve ostalo su izgovori.

Osamostaljivanje je stanje duha daleko više nego finansijska konstrukcija.
Bas tako. Samo bih ja to preformulisao u - Osamostaljivanje je preuzimanje odgovornosti.

Citat:
Originalno napisao jablan
Ja jednostavno ne razumem kakav je to "uspeh" napustiti porodicu. Ok, dokazao si (ne ti konkretno, već svako kome je bitno to što se "osamostalio") da možeš da plaćaš sebi kiriju, i šta sad?

Nisi više "zavisan" od roditelja (A šta uopšte znači biti zavisan od roditelja? Ako keva kuva ručak za dvoje, nije joj veliki problem da skuva isto to samo za četvoro, pogotovu ako npr. ti kupuješ namirnice...), ali si zavisan od automobila, zavisan si od automehaničara, vodoinstalatera, pumpadžije i buregdžije, gazde, klijenata, direktora Telekoma i JAT-a, premijera i ministra finansija, zavisan si od žene i dece, švalerke, švalerkinog muža itd itd.
Ja ne znam nikog ko zivi sa roditeljima, a da sam ukljucuje ves masinu i prostire ves. Da dodje kuci sa posla u 8pm i shvati da mu je prazan frizider i da se zajebao sto nije isao u supermarket, pa to onda lepo ukalkulise u dnevne obaveze Ili da nadje u kuhinji hleb koji je pozeleneo, a danima se pita sta to smrdi Da skapira da ako plati infostan pre petnaestog u mesecu ima 5% popusta na racun. Da provali kad ostavi prljave tanjire uvece, ujutro ce morati brenerom da ih riba koliko su se skorili. Etc, etc... Ovo su samo banalni primeri, ali mislim da je jasno sta hocu da kazem.

Nije stvar u kinti, nego u tome da je "ziveti sam" prirodan most izmedju napustanja primarne porodice i formiranja svoje - period u kome naucis dosta toga o sebi. Po meni najveca greska je izaci iz roditeljskog stana da bi usao sa zenom i (eventualno) tek rodjenim detetom u svoj.
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 24. 01. 2007. u 13:14.
boccio je offline   Odgovorite uz citat