Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 01. 2007.   #75
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Fundamentalna greska: to itekako jeste mera zrelosti i samostalnosti.

Svi nasi postovi ovde za cilj imaju da dokazu upravo to, dok ti tako lakonski kazes da to nije tacno, bez ikakvih materijalnih cinjenica koji govere u korist toga, osim demagogije "wow, umes da kupujes u supermarketu"... Lepo je reci da svako za sebe treba da odluci - u krajnjoj liniji i tacno, zato i postoji demokratsko drustvo gde niko nikog puskom ne tera da se odseli/ostane. Ali sve cinjenice, relevantni radovi iz psihologije i licna iskustva su na strani toga da je zdravije za mladog coveka da se odvoji od "sise". Nije u pitanju ni pomodarstvo, ni nametanje konvencija, ni nesto trece...

OK je sto ti smatras suprotno, ali daj malo vise od prostog aksioma "ma to nije mera zrelosti", kad svi svetski sociolozi i psiholozi kazu da jeste Conica i blues su imali odlicne postove na temu zasto je osamostaljivanje ogroman korak ka preuzimanju odgovornosti u zivotu - a nesto nisam video kontra-argumente tome...

Po meni, idealan razvojni put je: Zivot u primarnoj porodici -> Zivot sam ili sa cimerima/cimerkama -> Zivot sam ili sa devojkom -> Osnivanje svoje porodice.
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 24. 01. 2007. u 16:58.
boccio je offline   Odgovorite uz citat