Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 01. 2007.   #81
djoca
kockar
Qualified
 
Avatar djoca
 
Datum učlanjenja: 28.09.2005
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 146
Hvala: 51
83 "Hvala" u 20 poruka
djoca is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za djoca
Default

Itekako je moguce da se staras o sebi i roditeljima ako zivis u istih 30-40 kvadrata sa njima, a oni ne mogu da se staraju o sebi ili tebi recimo...ali ovde se ne prica o tome koliko ja kapiram, nego o ljudima koji zive na necijoj grbaci, pri cemu je u Srbiji najcesce necija grbaca upravo roditeljska.

I tu ima mnogo razloga i sve ih treba menjati. Po meni najveci razlog za zivot vecine na grbaci roditelja je u cinjenici da je u Srbiji sramota raditi. Dok u Americi, pa i pojedinim zemljama zapadne Evrope recimo imas kult rada, obde imas kult nerada. U sistemu vrednosti nije ustanovljeno da je onaj koji se satire od rada neko na kog se treba ugledati bilo kojim poslom da se bavi, ali je itekako ustanovljeno da se ne treba muciti. Vrlo je malo roditelja koji svoju decu ne teraju da zavrse fakultete, ali ne da bi vise znali, nego da se ne bi mucili kao oni. Vrlo je malo dece koji ce iz takve sredine izaci sa zeljom da naprave nesto u zivotu. Ovde klinci nemaju velike snove, a jos manje ideju da krivca treba traziti u sopstvenim redovima.

Daleko do toga da je problem ako je neko odlucio da zivi sa roditeljima i sa njima deli troskove, poslove, obaveze...uostalom i sam zivim sa ocem i ne mislim da je problem u tome jer se apsolutno ne zalim i to je moj izbor. Problem je pre svega u ljudima i mislim da o njima ovde pricamo, koji zive sa roditeljima i sve vreme kukaju kako samo cekaju da zarade (nemaju pojma kako, nekom prevarom, kladionica, loto, sta god) da mogu da kupe gajbu pa da se isele jer ih roditelji nevidjeno smaraju. Pod smaranjem se upravo podrazumeva da ne mogu da privedu devojcicu kad pozele, da ne mogu da vare sa ortacima u sobi po celu noc, kenjaju im sto spavaju do 3 popodne. Samostalan zivot upravo zamisljaju na taj nacin, ne kroz obaveze koje bi imali jer oni nisu ni svesni obaveza. I nisu svi oni studenti (i ako jesu tzv su veciti), nego gluvatori kojima je ispod casti da rade kao konobari ili bilo sta...ma nece bre da ustaju iz kreveta za tu kintu jer ne mogu sa 2 dana rada da rese sve svoje zivotne probleme....ma nek idu bre u pizdu materinu, dugo sam ih zalio, sad mi stvarno puca ***** za njihove izgovore i prenemaganja...nek mrze kog hoce, nisu in mi politicari krivi, niko zivi...krivi su oni i krivi su im roditelji jer su ih tako vaspitali.
djoca je offline   Odgovorite uz citat