Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 11. 2005.   #28
djoca
kockar
Qualified
 
Avatar djoca
 
Datum učlanjenja: 28.09.2005
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 146
Hvala: 51
83 "Hvala" u 20 poruka
djoca is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za djoca
Default

Ma znam ja da kontrolor treba da sve overi i proveri, i da se ceka 40 dana na naplatu, ali ona svaki put pola sata trazi sta je broj ceka na ceku i dok joj ja ne pokazem vrti se u krug....nekad imam malo vise vremena, pa mi zanimljivo da ih gledam kako se muce. Kod nas je procedura ta da se cek ostavlja na naplatu, pare ti upisu na racun, ali tu partiju blokiraju na 40 dana tj do realizacije ceka, a ti potpises da u slucaju da ne realizuju cek mogu da ti skinu tu kintu plus troskove pokusaja realizacije sa racuna. Mislim da kontrolor stupa na snagu tek nakon ove operacije, a one sve sto treba da odrade je da razlikuju da li je cek kompanijski ili klasican bankarski. E to ih malo buni, kao i podaci o broju ceka ... a vrh je i sto svaki put moraju da pitaju kolika je bese provizija....Elem, nebitno, pretpostavljam da vrlo mali broj cekova u toku meseca realizuju pa nije ni cudo sto zaborave.
Sto se tice svrhe uplate....cinjenica je da neki razlog moraju da upisu, ali ocigledno Delta pise uvek po defaultu neki bilo da je uplatioc fizicko ili pravno lice (jer do sad apsolutno nikad mi nisu trazili bilo kakvo potpisivanje), dok Rajf trazi da za svaku uplatu od strane pravnog ili fizickog lica dodjes kod njih da potpises jednu od par opcija (honorar, nasledstvo i jos par). E sad, licno mi je samo frka da na kraju godine (tj u maju) ne dodje kazna za neprijavljeni porez (i mojne da me terate da prijavim isti...:-) posto bi prica otisla u out), ali koliko sam obavesten jos uvek drzava ne pokusava da kontrolise te devizne prilive posto bi onda verovatno dobar deo stanovnistva placao porez na doznake od baba i deda.
Opet, kad se setim kako je bilo pre 5 godina kad sam uspevao samo preko Karica da odradim ove prilive, a ceo proces je trajao jedno 10-ak dana, sad je super. Napredujemo ;-)
djoca je offline   Odgovorite uz citat