Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 02. 2007.   #8
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Jebi ga, ne može MS da se ravna prema prilikama kod nas. Koji je to problem dokupiti 512 ili 1 GB memorije u normalnoj zemlji?

Ja već duže ciljam kupovinu bržeg kompjutera (prvenstveno zbog NetBeans-a i Jave), a Vista me samo kao malo požurivala (mamila) da to uradim. I odem danas da vidim kompjutere malo po prodavnicama.. I kupim jedan Koliko košta Vista? Nemam pojma, ali evo šta dobiješ za $650 (CAD; +TAX):

AMD X2 4200+ (dual core)
1 GB DDR2
250 GB hard
DVD pisač
video, audio, mrežna, USB, modem, itd na matičnoj ploči (i ta video kartica bez problema tera Vista Aero interfejs, mada sam ja dodao zasebnu grafičku kasnije)
i još neke gluposti od softvera i 1 godina garancije.

O da, skoro da zaboravim, tu je i preinstalirana Vista Home Premium, sve sa dodatnim Upgrade diskom, itd.

Kad sam pre toga jutros bio po manjim prodavnicama, ista konfiguracija BEZ Viste, tj. bez ikakvog OS, košta tu negde (uglavnom malo skuplje!!!).

Poenta je da bi ja brži kompjuter kupio uskoro svakako, a kad uporedim cene.. WTF.. sa Vistom - $650, bez ikakvog OS - $650+

Inače sama Vista može da se kupi jeftino (tj. jeftinije), ako kupujete ili OEM verziju ili Upgrade.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 04. 02. 2007. u 01:51.
degojs je offline