Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 02. 2007.   #27
dkurel
Moderator
Qualified
 
Avatar dkurel
 
Datum učlanjenja: 03.07.2005
Poruke: 147
Hvala: 23
2 "Hvala" u 2 poruka
dkurel is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za dkurel
Default

Ovako, da se pojasnim objektivnosti radi:

- Zadatak mi je da izvrsim evaluaciju Viste za potrebe svoje kompanije kako bismo se odlucili oko investicije u licenciranje ovog OS-a, tj. da li da placamo Vistu ili da idemo sa XP-om.

- Treba nam sistem koji ce da prodje "mom test" (znaci da i moja mama moze da ga instalira sto pojma nema oko racunara).

- Ako se prelazi na Vistu - prelaz treba da bude sto jednostavniji - uz kvaku da su neki racunari zreli za reinstall.

Ono sto sam, izmedju ostalog, primetio jeste da ne moze da se instalira drajver jer treba flopi.
Tako kaze sam Windows pri instalaciji od nule.
Mislim da bi u jednom mainstream OS-u standardni hardver trebalo da bude podrzan po defaultu, pogotovu hardver poznatijih proizvodjaca.
Kod mene USB flash drajv nije radio iz nekog razloga (objektivno, mozda gresim u necemu? ), a malo je smor (objektivno, sa stanovista pojedinacnog korisnika) da narezujes poseban CD samo radi drajvera za SATA RAID a prethodno si platio 400 Eur za Windows Vista Ultimate, sto je (subjektivno) klepanje po usima. Bussiness je, objektivno, ono sto nam za posao treba, ali cilj je da vidimo sve mogucnosti, kad vec gledamo.
Problem je (kod mene) resen upgradeom sa OS-a koji je vec bio na masini (XP Home), ali postoji mogucnost da se na drugim mestima ide bez upgradea, pa, objektivno, a pogotovu subjektivno u slucaju nekih zaposlenih - ovo nije 100% prihvatljivo resenje.

Mislim da sam sasvim objektivan, ali ne sa stanovista IT specijaliste, nego sa stanovista obicnog korisnika.
Ako u kompaniji imam 200 zaposlenih ( a kompanija nije iskljucivo IT) - koliko ce mi vremena trebati da izvrsim upgrade na Vistu ako bar 50 njih ima ovaj hardver? Ili mozda treba da putujem u Indiju, Kanadu i na Filipine kako bih neiskusnijim korisnicima instalirao Vistu? Ili da angazujem strucnjake lokalno i (subjektivno) bespotrebno placam njihove usluge iako sam papreno platio Windows koji treba da radi?

To je moje vidjenje jednog od problema u Windows Visti - za sada, ne vidim potrebu za bilo kojom vrstom svadjalackog tona, definitivno ne oko necega gde izbor postoji. Ukoliko je do advokature - to je, subjektivno, gubitak vremena.

Doduse, objektivno, ima puno novih stvari koje zasluzuju paznju a skroz su ok, verovatno ce prvi service pack ispraviti dosta "real life" problema, ali problemi kao ovaj mislim da su samo jedan od (manjih) uzroka sto su se mnogi IT strucnjaci (koji nisu na platnom spisku M$ i koji nemaju interes da reklamiraju M$) izrazili nepovoljno o ovom izdanju Viste.
__________________
Train yourself to let go of everything you are afraid to loose.

BLOG? http://www.dejankurel.info/blog

Poslednja izmena od dkurel : 05. 02. 2007. u 00:34.
dkurel je offline