Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 02. 2007.   #14
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao nixa
Mislim da gresis oko toga da Flash predstavis kao brend koji je cisto okupio dizajnere koji vole da se tu nesto mrda
Ne predstavljam ja ništa. Brend nije ono što mislimo ti ili ja, ili neko sa ovog foruma. Brend je ono što većina misli o nečemu. Ja sam samo napisao istinu - ono što ljudi misle o flashu. Onaj crnac ili ona plavuša iz filma.

Za većinu ljudi, Flash je "ono što se učitava sto godina i gleda se samo kad imam slobodnog vremena za bacanje".

Prava istina je takva da su Flash i Flex ista stvar, ali ta istina nikada neće dopreti do običnih ljudi. Flash ima neviđene user expirience mogućnosti, ali crnac i plavuša su 1000000000 puta u životu dugo gledali u neki "loading" progres bar, nakon čega bi ih dočekalo neko nerazumljivo umetničarenje. I neko im je rekao da je to Flash. "Ok. Znači kad vidim da je nešto Flash treba da kliknem ono X u ćošku ekrana", zaključili su oni.

Sutradan će neko napraviti nešto lepo i korisno baš za tog crnca i plavušu. Međutim, kad budu shvatili da je to Flash, tu će biti kraj. To je "onaj Flash" koji im je 10000000 puta proizveo razočarenje. Može on da bude napravljen 100% user expirience kvalitetan, ali to je Flash. "Da, možda ovo izgleda jednostavno za korišćenje na prvi pogled", pomisliće plavuša i crnac, "ali sigurno će pre ili kasnije ovde da se pojavi neki loading od sto godina ili neki dugmići koje moram da jurim po ekranu." Potrebno je mnooooooooooooooogo vremena da steknu poverenje u Flash servis.

Zamisli devojku koja te sto puta ispalila i pobegla sa tvojim najboljim prijateljem, a sad sto prvi put dolazi i kaže da hoće da se uda za tebe. Da li bi joj verovao? Možda bi joj dao šansu, ali bi bio na iglama narednih 10 godina.

Čak i ja koji znam pravu istinu sam vrlo skeptičan kad mi daju da testiram neki Flash web servis, koliko god da je on kvalitetan. Osećam se potpuno nesigurno. Racio mi govori da je to sve u redu, i da je očigledno da iza toga stoje ljudi koji znaju šta rade, ali emocije - emocije mi prizivaju onih 1000000 slučajeva kada sam čekao po pet minuta učitavanja na neki užas od sajta.

Što se tiče embedovanja flasha u deo strane kao neke minijaturne aplikacije (YouTube, Pandora), to je nešto što obični ljudi "gutaju".

Pritom, jako je bitno da taj Flash deo koji se embeduje u stranicu bude male površine vizuelno, jer to daje posetiocu utisak da je to nešto malo i da se ne učitava dugo. To što mi ovde znamo da dimenzije flasha nemaju blage veze sa brzinom učitavanja, obični ljudi ne znaju.
istok je offline   Odgovorite uz citat