Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 11. 2005.   #13
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Zašto kao glavni kvalitet nekog proizvoda ističete mogućnost "lake nadogradnje"?
Zato što je to stvar koja omogućava prilagođavanje proizvoda opšte namene konkretnoj primeni. Primer:
  • Moj Firefox je webdev mašina sa WebDeveloperom, HTMLValidatorom, IE Tab, ColorZillom i sličnim ekstenzijama koje svakodnevno koristim u radu.
  • Prijatelj Nešo je svoj Firefox nešto drugačiju "štelovao". Ima dosta ekstenzija koje pospešuju / olakšavaju download, podižu performanse pri klasičnom surfu (FasterFox) itd. jer čovek računar koristi manje više za zabavu, surf i download.
  • Neko tamo najverovatnije ima gomile SEO ekstenzija jer se time pretežno bavi.

Proširivost igra veliku ulogu IMO i to je baš ono što volim kod Firefoxa. Još jedan primer:

"Suva" instalacija nema mogućnost ugrađivanja dodatnog rendering enginea. Većini korisnika to ne treba tako da originalnu instalaciju ne bi trebalo "zagađivati" takvom mogućnošću (manja instalaciona arhiva, manji izvršni fajl, manje mogućnosti podložnih bugovima...). Ali meni treba tako da ja lepo instaliram IE Tab i to je to. I vuk sit i sve ovce na broju.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 22. 11. 2005. u 20:32.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat