Tema: mape.b92.net
Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 04. 2007.   #8
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
@jablan: Kada ga uporedite, onda vidite da je neuporedivo za Srbiju
OK, da krenemo redom.
Citat:
Nivo detaljnosti vektorskih podataka, rezolucija rasterskih podataka - na onom sajtu su to satelitski snimci rezolucije 25 metara a na mape.b92.net je 0.3 metara.
Namena sajta ovog tipa nije da nadzirem ženu dok sam na poslu, već da brzo nađem neku lokaciju u gradu i način da do nje najbrže stignem. U tom smislu, uvećanje rezolucije bitmapiranih slika ne doprinosi korisničkom iskustvu (štaviše, atraktivnost bitmapiranih fotografija na ovakvom sajtu završava se posle 5-10 minuta radoznalog skrolovanja - za bilo kakvu praktičnu upotrebu, drveće i krovovi samo smetaju: ono što mi treba su ulice, njihovi nazivi, institucije koje se u njima nalaze, linije i stanice gradskog prevoza, indikatori jednosmernih ulica itd).

Dalje:
Citat:
Sto se vektorskih podataka tice, na ceskom sajtu postoje samo magistralni i medjunarodni putevi a na sajtu B92 svi putevi, ulice, kucni brojevi, point of interest (bolnice, skole, vrtici, firme, pozorista).
Čini mi se da se nisi udubljivao u češki sajt, na primer:

Ovde ja živim
Ovde mogu da podignem pare sa računa bez provizije
Ovako idem autom do omiljene prodavnice muzičkih instrumenata

Kao što vidiš, uvek mogu da uzmem URL iz address bara i da ga pošaljem nekom.

Stanice gradskog prevoza na mapi su integrisane sa sajtom njihovog GSP-a i daju ti tačno kad i gde treba da presedneš sa koje na koju liniju da bi stigao gde hoćeš...

Itd itd.

Mislim, dva sajta takvog tipa možeš da uporediš jedino stavljanjem u poziciju korisnika...

Citat:
treba samo jos malo da optimizuju servis mapa da vise korisnika mogu istovremeno da koriste servis.
Stvarno čudan zahtev za jedan veb sajt...

Poslednja izmena od jablan : 04. 04. 2007. u 10:22.
jablan je offline   Odgovorite uz citat