Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 04. 2007.   #26
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
Pusti ti meni neke stvarno dobre muzicare da sviraju recimo izvorna kola, to bas nije moj "cup of tea", ali sasvim mogu da cenim kvalitetnu etno svirku..
opet ja o stanju ovde (bar onome sto sam ja video)
devojka mi je iz bugarske, pa sam isao na neke svadbe njenih prijatelja i rodjaka (4-5 svadbi)
iako se ovde jako slusa shund, to ne znaci (to apsolutno nikako ne znaci) da svi slusaju to.
samo na jednoj od tih svadbi je pustano malo narodnjaka i to zato sto mladozenja voli to (ali je zato nevesta hard metal fan. Pa ti vidi - ko tu koga )

kad sam otisao na prvu svadbu imao sam nekoliko iznenadjenja:
- pazi, moze i bez narodnjaka (hvala bogu)
- pazi ovi starci skacu na neke old rock pesme (cool)
- jos neverovatnije - ovi starci skakucu i u ritmu popularnih dens pesama
- bas vole, postuju i slusaju svoju etno muziku. Igraju kolo bas masovno, dosta ljudi zna reci tih pesama..
- ljudi idu na svadbu da se vesele i igraju, djuskaju
- od svih svadbi, samo je na jednoj jedan cica malo vise popio.

(verovatno, t.j. sigurno da ovo nije stanje svuda - ali opet, ja sam stvarno odusevljen)

inace grad ima oko 150 000 stanovnika (otprilike, ne znam tacno)
ono sto me takodje jako iznenadilo je da svi (ajde ne svi ali ogroooomna vecina) za vikend idu u prirodu (ili prosto uvece se prosetaju iznad grada)


@zigor: ja obavezno idem na koncert ovo dvoje cim naprawe neki u Sofiji. Gledao sam na YouTube zapise njihovih live koncerata - wow
btw. video na youtube koji sam poslao je uploadovala upravo pevacica bend-a, ima i nekih drugih stvari od nje, kome se svidelo nek pogleda (da ne spamujem linkowima).
inace, kad smo kod etno pesama, jedan interesantan podatak: na zlatnom disku Vojadzera1 (a, mislim i 2) se nalazi i pesma Valje Balkanske - pevacice bugarskih etno pesama (izmedju ostalog ovde ih zovu: 'narodne pesme').

edit:
@jablan: meni se pak bas svidja njihova realizacija :P
ovo nije radjeno za evroviziju, ljudi rade ovaj stil godinama
naravno, o ukusima
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat