Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 04. 2007.   #30
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Postavka čitave priče je u suštini veoma prosta. Imaš 50 godina star proizvod koji se očigledno više ne prodaje tako dobro kao nekad u eri Đorđa Marjanovića i Zdravka Čolića, jer ova nova "FANCI" generacija potrošača samo guta ove "okupatorske" **** prozvode (citiram: "Ustvari taj "pojedinac" ne jede Cokoladne Bananice, nikada ih nije jeo,
odrastao je na TWIX-u MARS-u M&M-u...")

Pitanje kako skrenuti pažnju potrošača na već zaboravljeni proizvod? Podariti mu novu mladost u vidu novog imena ili još bolje, tamo u nekoj Americi mjenjali okus jednog proizvoda pa se potrošači pobunili, ne damo stari okus. Ajmo mi sad da isto to uradimo sa imenom, igrajući na kartu:

- emocija ("Necu Vam reci da od malena kako udjem u radnju prvo sto potrazim je Cokoladna Bananica")
- nostalgije za nase ljude u rasejanju ("Kad izlazim iz zemlje I ulazim u avion ja nosim Cokoladne Bananice. kada me put povede u neku bivsu Yugoslovensku republiku ja im mamim "penu na usnama")
- starog dobrog srpskog inata ("ne nudim ih , cicija sam, pa sta")
- porodicne tradicije ("U mojoj familiji smo generacijski kupovali Cokoladne Bananice, sa svim devojkama sa kojima sam izlazio jeo sam Cokoladne Bananice, Sada moja supruga I moj sin jedu Cokoladne Bananice.")
- srpske tradicije ("Cokoladna Bananica moze da stane pored Ajvara, Tursije, Kajmaka, Sljivovice, Kneza Milosa I da je ne bude stid..")
- jada ("Nije on sam kriv, kolektivno ste krivi.. pa zar niko zdravog razuma nije digao glas protiv toga ? Zar nemate nikoga ko se iole razume u marketing ? Da necete mozda sutra SMOKI da nazovete FLIPS Huh")

Sa aspekta osmišljavanja same kampanje ništa spektakularno, postupanje po klasičnoj proceduri kad se radi o zaboravljenim asovima

A ovaj wannabe-mungos sam potvrđuje ovo što sam iznad napisao

Citat:
Originalno napisao Nikola Vavic
Ko je uopste rekao da se menja ime... osim reklama za to
mungos je offline   Odgovorite uz citat