Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 05. 2007.   #18
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Da ne bih samo filozofirao, da malo ukazem kako sve to izgleda na licnom primeru.

Juce:
1. Klijent iz Praga, odlazi na odmor, izvinjava se ali me moli da prihvatim drugi kanal komunikacije u naredne dve nedelje, u principu, nista od IM, koristicemo project management alat i email. Izvinjava se sto nece biti dostupan, ali ce bar jednom dnevno slati feedback.

2. Klijent iz SAD, odgovaram mu na IM posle nekih pola sata, covek u soku, obecao je da ce imati moje misljenje za njegovog klijenta za sat vremena, a mene nema. Navikao da sam uvek dostupan, a ovo mi je tek treci projekat za njih. Ovi sa kojima sam duze u dilu verovatno misle i da ne idem u toalet, za razliku od njihovih programera.

Prosle nedelje:
Zove me klijent iz Beograda, kaze da moramo da odustanemo od hostinga u zemlji, posle 4 meseca kako nikako ne uspevamo da nateramo da .net sajt i admin panel u .net radi na tom serveru bas kako rade na mom dev serveru napolju. Pre praznika klijent izvlaci poslednjeg keca iz rukava i trazi pomoc prijatelja koji je dobro upoznat sa ovima Ali Babinim. Prijatelj me zove da vidimo u cemu je problem, izlazem problem, zajednicki zakljucujemo da je to moguce uraditi i na Ali Babinom serveru. Ipak, svi se vracamo iz sveta bajki u realan svet i odlucujemo da sajt premestimo na server napolju. I to posle 8 meseci kada sam svaki Bozji dan objasnjavao da bi ovu i ovu stvar uradili za jedan dan samo kada bi Ali Babini imali te i te .net kontrole instalirane na serveru. I kada samo konacno nerve i vreme, znacajno vreme, potrosio da nateram neke stvari da rade, ma to je cudo od ruznoce i loseg user experience-a, na kraju, sajt ide na isti server koji sam preprorucio u septembru 2006. discountasp.net, btw.

Inace, sajt ne radi samo zato sto ne postoji mehanizam da sami namestimo RW prava preko FTP-a ili CP-a, koji i ne postoji uopste, vec moramo da zovemo call-centar da zahtevamo namestanje RW prava. Call centar je nemoguce dobiti preko dana, a uvece admini nisu na poslu. I to sve u prolece 2007.

Ako neko ima suprotna iskustva, voleo bih da ih cujem.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat