Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 05. 2007.   #36
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Da ne bude da sam hater, evo jednog primera "sto je babi milo,..." ali iz inostranstva:

Prosle godine na eConference na Bledu, u sesiji, pored mene, bila su dva rada iz Holandije. Prvi rad, ok, moj rad, ok, (ovo ok znaci totalni smor, ipak je ovo akademska konferencija). Izadje mlada Ruskinja, mislim da je na MBA studijama u Roterdamu, krene prica o matematickom modelu za escrow placanja u e-trgovini, milina jedna, sve fino i super. Ukapiram da je profesor, koji je mentor ovog momka pre mene, i mentor i ko-autor rada koji predstavlja Ruskinja. Covek sija od srece. Predsedavajuci sesije iz SAD. Dosao red na pitanja, pitanja nema, kurtoazno pitanje predsedavajuceg da li se ovaj model moze, ovakav kakav jeste, primeniti. Odgovara Ruskinja, moze odmah, ovakav kakav jeste, i pravljen je za EU. Profesor, mislim, je dodao da se sve pokriva ovim modelom i da su ukljucene sve komponenete real-world e-trgovine u EU i da proces ne bi trebao da traje duze od 7 dana. A ja kipim da im postavim pitanje, ali ne bih zeleo da pomisle evo ga ovaj veci katolik od Pape, zna sve o EU, samo zivi van EU. Ipak, nisam izdrazao, postavio sam pitanje "a gde vam je onih 30 dana za povracaj robe kupljene preko Interneta, bez objasnjenja kupca zasto vraca robu, sve garantovano direktivom EC?". Poce Ruskinja da odgovara, profesor je prekinu i poce da objasnjava nesto, ovaj Amerikanac se iznenadi da takav propis postoji, samo sam cekao da skoce ovi ostali Holandjani i da mi natrljaju 6:1 u fudbalu.

Ovaj ep samo da bih jos jednom istakao da neobjektivni zakljucci, najave i nekompletne prognoze, prave vise stete nego koristi. A rad je bio bas dobar.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat