Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 05. 2007.   #48
BrainDamage
Comfortably Numb
Professional
 
Avatar BrainDamage
 
Datum učlanjenja: 15.03.2007
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 237
Hvala: 13
4 "Hvala" u 3 poruka
BrainDamage is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za BrainDamage Pošaljite poruku preko MSN za BrainDamage Pošaljite poruku preko Skype™ za BrainDamage
Default

Off Topic: Imalo bi smisla da bude "banan'ca" ili "slan'na" da je u pitanju bosanski proizvod (napomena: ova izjava nije "hejterska" ). Mozda "bananica" mnogo vise cool zvuci na svahiliju ili tako nekom jeziku, ili bar moja logika funkcionise po principu - domaci proizvod, domace ime.

[solim pamet]
Sto se tice "vode vode", meni neki dan pade na pamet zanimljiva teorija. Iz cista mira sam zamislio kako bi bila fora da naprave pivo koje se zove - jednostavno - "Pivo". Odmah sam uvideo problem sa tom "forom". Kako bi ti trazio to pivo u prodavnici/kaficu/wherever? Evo jedan guess:
- Dacete mi jedno pivo
- A, koje pivo? Jelen, Lav, Lasko (itd)
- Pa, pivo "Pivo"! ()

Sta ako je "zakazao" tim onih koji su trebali da smisle naziv za novu vodu na trzistu, pa hteli da je nazovu jednostavno "voda", a zatim dobro pretpostavili nejasnocu oko kupovine i onda odlucili da je nazovu "voda voda" - tu nema zabune, sve jasno:"Dacete mi vodu vodu"
[/solim pamet]
__________________
[size=1]Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first. - Mark Twain
BrainDamage je offline   Odgovorite uz citat