Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 06. 2007.   #103
Denis_Radenkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Denis_Radenkovic
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Lokacija: Madtown, the capital of 'America's Dairyland'!
Poruke: 252
Hvala: 2
7 "Hvala" u 6 poruka
Denis_Radenkovic is on a distinguished road
Default

^ Tax u US se deli na dva dela. Savezni porez koji je mislim 17% i koji je isti za sve, i state tax koji se menja u zavisnosti od drzave. Mi smo u Wisconsinu i ovde je 5.5%, New York je cini mi se 11% a Florida, ako se ne varam, ni nema taj porez. Neka srednja vrednost/prosek za US je verovatno oko 30%, sto je u porednjenju sa UK mnogo, gde je za moj raspon zarade porez oko 22/23% pa cak i manje, jer na prvih skoro 5k funti se ne placa nikakav porez.

ali ovde ti u doprinose ulazi obavezno zdravstveno osiguranje, sto tamo ne postoji AFAIK.. tamo mozes da biras kategoriju zdravstvenog osiguranja koje ces da uplacujes i da li ces ga uplacivati uopste...

Jedna od najvecih gluposti u US koju sam do sada prepoznao je zdravstveni sistem koji je kao sto je gore Ivanhoe rekao. Mozes da biras da li ces da placas zdravstveno osiguranje ili ne. Ako ne, ustedis oko $100-$200 mesecno, i mnogi to rade, ali ako ti se ne daj boze nesto desi i treba ti lecenjne ili operacija, nek ti je sa srecom – ie. zdrvstveni sistem je biznis, sto ja mislim da nije dobro. Ako ne mozes da priustis, ne znam sta onda, uzimas kredit da platis lecenje jer cifre su velike ...wtf?!
__________________
38one // del.icio.us // A Proud Member // Logology // DNA // LogoLounge // aFolio

Poslednja izmena od Denis_Radenkovic : 17. 06. 2007. u 06:30.
Denis_Radenkovic je offline   Odgovorite uz citat