Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 06. 2007.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default Skaliranje WPMU sajta

Imam problem sa sajtom koji drzi blogove pod Wordpress Mu instalacijom. Broj blogova je dostigao ~6000, a to za posledicu ima nekih 60K tabela (iliti 180000 fajlova ) u mysql bazi. Cim poraste hit rate, baza prakticno sve vreme provodi switchujuci izmedju tabela, swapuje table cache i potpuno se smrzne posle 15-tak minuta rada. Same operacije na tabelama su vrlo brze, ali jednostavno mysql ne moze da radi istovremeno na toliko tabela i to je to.

Treba da smislim neki nacin da izbalansiram celu stvar na vise servera, sto bezbolnije, pa me zanima da li neko ima iskustva sa ovim, ili je mozda citao nesto na tu temu?

Definitivno je to moguce lepo izvesti jer WP.com i neki drugi sajtovi usluzuju ogroman broj blogova, ali nikako da nadjem precizan opis kako je to uradjeno (vecina ljudi kaze da ima reverzni proxy, nekoliko instalacija WPMU i "little custom scripting"), a meni je neophodno da znam makar okvirno koliki je to posao da bih video da li je klijent zainteresovan da investira u to, ili ce da batali celu pricu... znaci bilo kakav insider info bi mi mnogo znacio...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat