Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 06. 2007.   #20
dee
Domagoj Horvat
Expert
 
Avatar dee
 
Datum učlanjenja: 24.07.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 502
Hvala: 22
10 "Hvala" u 8 poruka
dee is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dee
Default

nema konkretnog koda jer ni ne pitam u vezi niceg konkretnog sto vec razvijam, tek sam u fazi smisljanja sheme u glavi
a u tom smisljanju, javila mi se upravo ona dilema koju je ivanhoe ranije ovdje opisao:

Citat:
Jedno pitanje oko MVC kad je vec krenula prica u tom smeru...

Imam malih nedoumica oko View-a, jer bi mi se jako dopalo da ga skroz zatvorim u templejte endzine (a Kontroler da mi bude u php skripti, pa da budu bas razdvojeni). Ali opet od View-a se ocekuje da on sam trazi od Modela sve podatke koji mu trebaju, a nije mi zgodno da mi se u templejtima pojavlju pozivi funkcija kao moj_model->selektuj_blogove ili nesto slicno, jer one ne prikazuju same podatke nego ih samo spremaju da se prikazu (urade SELECT i vrate rezultate recimo). Ja bih da mi u templejtu bude samo funkcije koje nesto ispisuju, a da se detalji oko komunikacije sa modelom sklone iz templejta. Ali to onda opet znaci da mi se View logika mesa u skripti sa Kontroler logikom.

Kako vi to organizujete?
citam po netu razne primjere, npr onaj koji je vec naveden -> http://www.onlamp.com/pub/a/php/2005...ontroller.html

covjek za prezentaciju u kontroleru koristi:

Kôd:
$presenter = FR_Presenter::factory(
                                  $instance->presenter,$instance
                              );

                              if (!PEAR::isError($presenter)) {
                                  $presenter->display();
                              } else {
                                  die($presenter->getMessage());
                              }
gdje u samom dijelu odabira template engine-a nije ogranicen samo na smarty.

ali sad vec sirimo pricu mozda malo previse.

sustina mog pitanja je bilo bas ovo (boldano) iz ivanhoe-ovog citata:

pita li view od modela podatke ili je controller taj koji na osnovi rezultata modela salje podatke viewu? prosto kako je po PSu?
__________________
postoje ludosti bez kojih je nemoguce ljudsko dostojanstvo
dee je offline   Odgovorite uz citat